Frenštátský aquapark letos nabízel návštěvníkům vodní radovánky i přes různá covidová omezení a celkovou nepřízeň počasí od 8. června do 4. září. Navštívilo ho 28 298 lidí.

„Bylo velmi obtížné vidět poloprázdné koupaliště, frontu čekajících návštěvníků, zvláště pak rodiny s malými nešťastnými plačícími dětmi, a muset jim vysvětlovat, že je opravdu nemůžeme pustit dovnitř, protože to hygienická opatření neumožňují," přiblížil situaci Jiří Štefek.

Člen Pirátů pro Kopřivnici Ladislav Stehlík.
Piráti opouštějí dva týdny starou koalici v Kopřivnici. Najednou vadí člen SPD

I přes uvedené problémy si mnoho návštěvníků užilo koupání ve dvou bazénech, houpací vodní jeskyni, skluzavku a tobogán. Často bylo obsazeno beach volejbalové hřiště i stoly na ping pong a nejmenší děti si hrály na pískovišti se skluzavkou. Jiří Štefek doplnil, že nejvíce lidí v jednom dni přišlo 5. července, kdy bylo přesně 1 595 návštěvníků.

„Koupací sezona skončila, pro nás začíná období údržby a oprav. Letos se bude týkat oběhového čerpadla na úpravu vody atrakcí a přetěsnění skluzavky a tobogánu," dodal Jiří Štefek s tím, že náklady na tyto dvě opravy by měly dosáhnout výše 100 tisíc korun. Průběžně bude probíhat běžná údržba a zazimování aquaparku.

Frenštátský aquapark poprvé otevřel své brány návštěvníkům 18. srpna 2001. V příštím roce tedy oslaví 20. výročí svého fungování.

Laboratoře AGELLAB, které jako první soukromé laboratoře v republice obdržely od Státního zdravotního ústavu povolení testovat přítomnost koronaviru. Denně zde vyšetří až 250 vzorků.
Záludnost viru! Jeden kamarád z Karvinska v pohodě, druhý asi s následky napořád