Do Frenštátu pod Radhoštěm míří kapela, která mísí punkovou rychlost a nasazení s prvky latinskoamerického folklóru, revolučními pochody i dávkou jamajské hudby. „Výsledkem je osobitý a jedinečný energicky divoký styl, který publikum uvádí do varu. Rytmus, srdce, energie, slunce jsou pro Perdidos typickým poselstvím,“ lákají na koncert pod Radhošť pořadatelé ve své pozvánce.

Kapele dala personální základ skupina Rozdílné podoby, která vznikla už v roce 1992. Šlo o punkrock nebo řečeno slovy členů kapely - brutální romantismus. Hrála vlastní skladby s českými texty, ale taky skladby svých velkých oblíbenců Public Image Ltd. Rozdílné podoby nevystoupily mnohokrát a jen stěží by šlo nalézt nahrávku. Záhy nastaly problémy s personálním obsazením a činnost skupiny se na chvíli vynuceně pozastavila. Ovšem jen na krátký čas.

Po krátkém intermezzu, které vyplnily cesty do Afriky, jiné hudební projekty a podobně se náhle kapela objevila znovu v původním složením. Základem repertoáru byly některé písně původních Rozdílných podob, k nimž začaly zvolna přibývat španělsky zpívané energické kousky. Postupem času byl definitivně zpečetěn definitivní příklon k jižním krajinám a tím sjednocení výrazu kapely. Ten až dosud spočívá v úderných písních a textech ve španělštině, ve kterých opěvujeme svobodu, lásku, touhy a tajemství, prostě život. Nabíledni byla i změna názvu. Netrvalo dlouho a Los Perdidos byli na světě.

Po dalších personálních zemětřeseních, kdy kapelu někteří stěžejní členové opustili a jiní se stěžejními teprve stali, se Los Perdidos propracovat k dnešní podobě. Za zmínku jistě stojí i skutečnost, že několik nových muzikantů přišlo i z na Novojičínsku známé a oblíbené kapely Chorchestr a sebou přinesli hutnější melodičnost, více dynamiky a pravé ska radosti.

Živelná kapela Los Perdidos vystoupí na frenštátském náměstí v rámci celoprázdninového hudebního festivalu Frenštátské kulturní léto už tuto sobotu 2. července o půl deváté večer. (mer)