Svatební místo roku 2022 podle serveru Amazing places, který mapuje „kouzelná“ místa po celé republice. Noc tam stojí tisíce. Všude okolo nádherná příroda Českého středohoří. Takový je Statek Oblík. Resort, který nabízí dvou až čtyřlůžkovéperfektně vybavené apartmány, ale také luxusní „stanové” městečko.

Právě tam si v sobotu 22. července vzala famozní česká tenistka Petra Kvitová svého trenéra a partnera Jiřího Vaňka.

Zdroj: Youtube

„Petra Kvitová a Jiří Vaněk si u nás o víkendu řekli své ANO a my z toho máme obrovskou radost. Vlastně jako pokaždé, když si na Oblíku dva lidé slíbí, že spolu navždycky spojí své životní cesty,“ uvedl v prohlášení Resort Oblík.

Kavárna Pojď Cafe ve Fulneku.
Petice ve Fulneku. Zabývá se slovy místostarosty na adresu rodiny Petry Kvitové

Luxusně vybavený resort nabízí kromě ubytování také pořádání svateb, oslav, firemních jednání a pobytů, zážitkové pobyty, v nabídce je wellness, fitness centrum a sauna, bazén, ale i gurmánské zážitky. „Vše naprosto dokonalé. Ráda se budu vracet,“ hodnotí tamní ubytování Alžběta v referencích na serveru booking.com. „Opravdu jsme si pobyt užili. Velmi pěkné ubytování, krásná krajina,“ píše také další z ubytovaných Lukáš. „Velmi pěkné místo. Každý detail v pokojích promyšlený. Okolí neuvěřitelné,“ líbilo se také Rachel. „Úžasné prostředí, krásné apartmány,“ dodává Olga. Statek má na serveru hodnocení od hostů 9,3 z 10 možných.

O víkendu tam bylo hodně rušno. V přísném utajení, na které dohlížela i ochranka, si tam řekli ano právě Petra Kvitová a Jiří Vaněk. Podle serveru blesk.cz měla být mezi účinkujícími například kapela Mirai. Mezi hosty pak podle informací serveru patřila tenisová parťačka Barbora Strýcová, lékař Pavel Kolář nebo modní návrhářka Beata Rajská. Pár, kromě několika fotografií, další informace ke svatebnímu dni zatím nezveřejnil.

Petra Kvitová získala druhý grandslam v roce 2014. Opět ve Wimbledonu
Petra Kvitová: Ve Wimbledonu jsem zažila nejhezčí i nejtěžší chvíle kariéry

Statek Oblík leží na úpatí hory, po které získal své jméno. Všude okolo České středohoří, návštěvníci se mohou podívat také na farmu, kde mají koně, poníky, kozy, ale také desítky ovcí, společnost se zabývá také udržitelným zemědělstvím. Na moderní resort, při zachování historického rázu, ho proměnilo studio MR&S architekti.

Statek Oblík podle veřejně dostupných informací z obchodního rejstříku provozuje společnost I. H. Farm s adresou v Praze. V ní má podle listin stoprocentní podíl firma Meltex. A tu vlastní společnost Riatal Investments Limited registrovaná na Kypru. Jak dříve uvedl manažer resortu, za projektem stojí Ivana Tykač, manželka miliardáře Pavla Tykače. Jednatelkou společnosti I. H. Farm je jedna z jejích dcer.

Deník kontaktoval také vedení rezortu. Odpovědný manažer je ale aktuálně na dovolené, ostatní nechtěli ke svatbě podávat žádné informace. Pouze na sociálních sítích resortu se objevilo krátké vyjádření.

Vstup do Síně slávy Petry Kvitové ve Fulneku.
Síň slávy Petry Kvitové ve Fulneku navštívily už stovky lidí

Petra Kvitová a Jiří Vaněk se vzali rok od zásnub, které byly loni v areálu Wibledonu, který je pro tenistku tak magický. Dvakrát tam v minulosti triumfovala. Kvitová se vdávala poprvé, Vaněk podruhé, má z minulého manželství dvě děti. Sportovkyně v minulých letech chodila například s Radkem Štěpánkem, dalším tenistou Adamem Pavláskem nebo hokejistou Radkem Meindlem.

S koučem Vaňkem začala Kvitová spolupracovat v roce 2016, o čtyři roky později začali tvořit pár. „Někdy se to tak vyvine. Tak dlouho nás všichni dávali dohromady, tak dlouho se nás všichni ptali, až se z nás stal pár,“ uvedla v minulosti Kvitová.

Tenistka Petra Kvitová při slavnostním otevření své síně slávy 21. července 2022 ve Fulneku.
Kvitová se zasnoubila ve Wimbledonu. „Ano“ řekla svému trenérovi

Legendární tenistka přitom není první slavnou sportovkyní, která si okres Louny vybrala pro svou svatbu. V roce 2016 měla svatbu v nedostavěném chrámu v Panenském Týnci biatlonistka Gabriela Soukalová, vzala si badmintonistu Petra Koukala. Následná hostina byla v Pivovaru Zichovec. V současnosti už ale spolu pár netvoří.

V poslední době v regionu přibývá míst, která jsou vyhledávaní svatebčany z celé republiky. Velmi oblíbená je například Svatební stodola v Postoloprtech nebo areál v Lužeradech.