Ještě nedělní příval sněhu sliboval brzkou parádní lyžovačku. Předpovědi počasí hovořily o příchodu extrémních mrazů, pondělní teploty byly pod nulou a vypadalo to, že tento víkend budou lyžařská střediska na Novojičínsku i v okolí pukat ve švech pod náporem lyžařů. „Začali jsme zasněžovat, jenže v noci přišel velký vítr a museli jsme zasněžování sbalit,“ sdělil Jan Mikeska, vedoucí sdružení Skialpin Pustevny, provozovatele vleků na Pustevnách. Podle Mikesky se s největší pravděpodobností začne lyžovat na sjezdovkách až o prvním prosincovém víkendu. „Do tohoto víkendu se budeme snažit zprovoznit alespoň běžkařské tratě,“ poznamenal Mikeska.

Druhý největší areál v okrese, HEIpark v Tošovicích, místní části Oder, dopadl podobně, jako pustevenský areál. „Začali jsme zasněžovat, ale teď, jak se oteplilo, to provozovatel vzdal. Určitě se tento týden ještě lyžovat nebude,“ uvedl jeden ze zaměstnanců HEIparku.

Radost z vývoje počasí nemají ani na Svinci, sjezdovce nad Novým Jičínem. Také oni se pustili do zasněžování, ale v úterý už byl konec. Teplota šla příliš vysoko na to, aby sněžné dělo bylo schopné vyrábět kvalitní technický sníh a ten přírodní začal prudce roztávat. „Samozřejmě, pokud začne mrznout, budeme zasněžovat. Pro nás je to otázka krátké chvíle, nachystat zasněžování,“ řekl provozovatel sjezdovky na Svinci, Jiří Špaček, a dodal, že kromě teploty je důležitá i vlhkost. „Uvidíme, jak to bude s počasím vypadat. Tentokrát se meteorologové vůbec netrefili,“ dodal Špaček s tím, že zasněžují hlavě v noci. „No, nic, alespoň jsme si to vyzkoušeli,“ uzavřel Špaček.