Sněhová nadílka několika posledních dnů umožnila Lyžařskému klubu ve Veřovicích uspořádat v sobotu tradiční Světlnohův karneval na lyžích. Světlonoh, jako maskot Veřovic, hry zahájil a také popřál všem soutěžícím lyžníkům a dětem v maskách spoustu štěstí. Ačkoli by se mohlo zdát, že štěstí potřebovaly zejména děti, lyžníci díky svým eskapádám na lyžích se bez něj rozhodně neobešli.

Akce začala o půl druhé, kdy se masky a lyžníci zapisovali a byla jim udělena startovní čísla. Poté je čekaly náročné disciplíny. Vše hodnoceno zkušenou porotou. „Každoročně jsou tady tři disciplíny, a to sjezd po sjezdovce, potom taková překážková dráha a skokanský můstek. Tentokrát je méně účastníků, jednak je to tím, že je chřipková epidemie. Lyžníci bývají ti samí lidé, dneska jsou tu masky třeba z Opavy z Frenštátu pod Radhoštěm, byť je jich tak maličko,“ informovala prezidentka Lyžařského klubu Veřovice Taťána Kuzmová. Na kopci se tak kromě lyžníků sešla i Popelka, Dýně, Čert nebo i Vánoční stromeček, který nakonec karneval vyhrál. Lyžníky pak ozdobila Žižkovská krasavica, která se po svahu projížděla ve, na její tělesné propozice, velmi odvážném kroji. Někteří diváci proto svou pozornost soustředili místo na závodníky, na povlávající sukně této krasavice. Pod pečlivými maskami lyžníků mohli diváci poznat například sjezdaře a běžkaře Dalibora Matuše, Martinu Kratochvílovou, Radomíra Fitowski, Pavla Blažka a další známá jména.

Světlonoh poté kontroloval hladinu tekutého penicilinu u lyžníků, a podle potřeby nabízel první pomoc při nebezpečí těžší střízlivosti. „Světlonohem jsem asi potřetí. Snažíme se tady ty tradice trochu uchovat, alespoň nějakou část z těch tradic. Jde taky o pobavení mezi lidmi. Je to taky o tom, uvést starou lyžařskou výbavu zase do činnosti,“ sdělil Světlonoh, alias Luboš Blažek. Světlonoha, maskota Veřovic, mohou lidé vídat třeba na pamětních listech či na upomínkových předmětech.