Deníku to potvrdil jeden z pracovníků společnosti ČSOB Leasing. „Denně nám volá spousta klientů, že nemají zelené karty a nemohou jezdit. Jde o ty s operativním leasingem. To znamená, že auto stále patří nám,“ řekl zaměstnanec, který si z obavy z propuštění nepřál zveřejnit jméno. Redakce jej však zná.

Mluvčí leasingové společnosti Jan Dryák to však nepotvrdil. „Při uzavírání smlouvy zelené karty vystavujeme my, při jejich obnově pak pojišťovna,“ vzkázal.

Oslovené pojišťovny s ním ale nesouhlasí. „Tiskne a distribuuje je leasingová společnost. Lidé totiž nejsou majiteli aut, těmi je stále společnost. Proto je pojišťuje ona. Nechali jsme to prověřit a žádný problém jsme neobjevili,“ tvrdí mluvčí pojišťovny Kooperativa Marek Vích. Když se ale na ně nějaký klient leasingové společnosti obrátí, tak mu kartu i tak vystaví.

Podobně je to také v České pojišťovně. „Pokud některým leasingovým společnostem zelené karty chybí, pak to není naše chyba. V České pojišťovně jich je dostatek, a když nás o ně kdokoliv z klientů požádá a má zaplacené povinné ručení, tak je dostane. Včetně leasingových společností,“ prohlásil mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Podle Dryáka z ČSOB Leasing se v posledních dnech množí pouze žádosti zákazníků o duplikáty zelených karet, ale nejde o nic vážného. (fs)

Máte také problémy se zelenou kartou? Diskutujte zde