Svou májku budou stavět také v Bartošovicích, a to v pátek od 18 hodin. Slavnostní vztyčení proběhne v areálu Stodolní, tedy za kulturním domem v Hukovicích. Součástí akce bude táborák. Stejně jako v Bartošovicích, i v Bernarticích nad Odrou připadá tato slavnost na stejný den. Další obcí na B, která dodržuje tradici májek, jsou Bravantice. „Stavět májku budou hasiči v pátek v areálu hasičské zbrojnice,“ informovala pracovnice tamějšího obecního úřadu.

Nevšední stavění máje budou mít obyvatelé místní části Příbora, Klokoče. Čeká je totiž nejen jarní veselice, ale v 15.30 také exkurze do areálu Lonky. „Přijďte se podívat, jak se stará LONKA mění a nechátrá. Od šestnácti hodin hraje k poslechu a tanci kapela Meteor. Občerstvení zajištěno, děti vítány,“ zvou pořadatelé. Ani Jeseník nad Odrou nestojí opodál. Svou májku postaví v pátek v 17 hodin v areálu TJ Slavoj.

Současně bude probíhat i soutěž o nejlepší pálenku. Kujavy se sejdou, společně se sborem místních dobrovolných hasičů, v sobotu 1. května a už od devíti se budou starat o tradiční stavění májky. Příborský Hájov se, stejně jako loni, blýskne svou vlastní májkou. Obyvatelé této malebné místní části Příbora se mohou sejít v pátek 30. dubna od 19 hodin u Obecního domu.

Samotný Příbor letos připravil, kromě vlastního stavění májky, také doprovodný program, který obstará cimbálová muzika FCM Radegast. Májku budou ztepilí muži připravovat od 15 hodin a hrdě ji vztyčí o hodinu později. Vše se bude konat v pátek na náměstí Sigmunda Freuda. (vru)