Velikonoční tvoření, povídání o tradičních velikonočních oslavách, pečení Jidášků i divadelní představení. To je jen výčet aktivit, které si v těchto dnech užívají dětští pacienti v novojičínské nemocnici.

„Paní učitelka Helena Přikrylová pro ně stejně jako v minulých letech připravila kromě velikonoční výzdoby i pestrý jarní program, díky kterému ani během pobytu v nemocnici o velikonoční atmosféru nepřijdou,“ sdělila Radka Miloševská, mluvčí Nemocnice Nový Jičín.

Společně si tak děti povídají o Velikonocích, tradicích, vypráví si o jaru a nechybí ani jarní básničky nebo říkanky, které milují především menší děti. Sváteční atmosféru navozují také chodby vyzdobené kraslicemi a dalšími velikonočními symboly.

„Na svátky chce být každý doma s blízkými, ne vždy je to ale možné. Dětem, které musí svátky strávit u nás, se proto snažíme alespoň zpříjemnit pobyt tematickými aktivitami a vytvořit sváteční atmosféru tady ať už jsou to Vánoce, Mikuláš, nebo aktuální Velikonoce. Aktivity a zábavu samozřejmě nabízíme dětem celoročně, probouzející se veselé jaro je k tomu ale doslova jako stvořené, takže seznam aktivit, které s dětmi podnikáme, je opravdu dlouhý,“ připomněla Ivona Mikulenková, vrchní sestra Dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Tento měsíc si tak několik dětí na dětském oddělení vyzkoušelo vybarvování kouzelných omalovánek, výrobu textilního ubrousku, výrobu velikonočních dekorací, tvoření obrázků z písku, povídání o regionálních oslavách Velikonoc, pečení Jidášků nebo loutkové divadlo.

„Veškerá umělecká tvorba s jarní tématikou přitom slouží nejen k dekorativním účelům, ale funguje zároveň i jako arteterapie. Do sváteční umělecké tvorby se navíc kromě dětí v Nemocnici Nový Jičín tradičně zapojuje i zdejší personál a také rodiče i příbuzní malých pacientů. Ti pro letošek stihli vytvořit malovaná vajíčka na nástěnky i veselá kuřátka či zajíčky do oken,“ dodala na závěr Radka Miloševská.