VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malý člen Mensy z Tiché uspěl na logické olympiádě

Tichá - I když je mu teprve deset let, už nyní je členem Mensy, sdružení nadprůměrně inteligentních lidí. Že je Ondřej Trinkewitz z Tiché opravdu výjimečné dítě, dokázal umístěním na logické olympiádě.

2.12.2013
SDÍLEJ:

I když je mu teprve deset let, už nyní je členem Mensy, sdružení nadprůměrně inteligentních lidí. Že je Ondřej Trinkewitz z Tiché opravdu výjimečné dítě, dokázal umístěním na logické olympiádě.Foto: Archiv ZŠ Tichá

Nad otázkami, nad kterými by si většina z nás lámala hlavu a ještě by ne vždy přišla se správnou odpovědí, se tenhle malý kluk ani nepozastaví. Přestože je mu teprve deset let, už nyní je členem mezinárodní společenské organizace, založené v roce 1964 v Oxfordu, Mensy. O kom je řeč? O Ondřeji Trinkewitzovi z Tiché.

Skutečnost, že žák teprve čtvrté třídy základní školy v Tiché opravdu něčím vyniká, potvrdily nedávné výsledky Logické olympiády, kam se Ondřej vůbec poprvé přihlásil. Po postupu z nominačního kola dokázal ve své kategorii, žáci prvního stupně, získat v celorepublikovém finále krásné sedmé místo, a porazit tak padesát osm soutěžících.

Celá čtvrtá třída Ondřejovi fandila a úspěch v logické olympiádě pořádané Mensou mu přála.

Jak rodiče, tak škola jsou na nadaného žáka velmi hrdí. „Pro naši školu je umístění Ondřeje samozřejmě velký úspěch, to určitě. Je však nutné upozornit, že za ním nestojíme jen my, ale především jeho rodiče nám velmi děkují," okomentovala Ondřejův úspěch ředitelka Zákaldní školy v Tiché Ilona Hrdá. Ostatně i ona sama žáka učí matematiku: „Přestože Ondřejova kmenová třída je čtvrtá, ke mně do páté třídy dochází na matematiku."

I když je mu teprve deset let, už nyní je členem Mensy, sdružení nadprůměrně inteligentních lidí. Že je Ondřej Trinkewitz z Tiché opravdu výjimečné dítě, dokázal umístěním na logické olympiádě.Ondřeje Trinkewitze podporuje také jeho třídní učitelka Jitka Pajlíková. Skutečnosti, že bude tento žák v něčem výjimečný, si všimla už při jeho nástupu do školy. „Mám to štěstí, že ho učím celé čtyři roky a že jsem byla svědkem jeho zápisu, kde už se jako předškolní dítko jevil velice nadprůměrně, a to nejen po stránce kognitivní, tedy znalostní, ale také sociální. Což je u takto inteligentních lidí výjimka," uvedla pedagožka s tím, že Ondřeje tak baví a jdou mu zatím všechny školní předměty. Na otázku, zda je takového žáka těžké učit ,odpověděla s úsměvem: „Není, protože naše paní ředitelka dokázala zajistit asistenta pedagoga, který mi velmi pomáhá pro Ondru co nejvíc vyšperkovat a individualizovat výuku. Navíc často pracuje ve skupině dalších velice bystrých žáků, takže vlastně tahá celou třídu dopředu."

A jak vidí pedagogové Ondřejovu budoucnost? Mají s ním snad nějaké další velké plány? „My tady za školu jako takovou nemůžeme moc plánovat, protože jsme nižší stupeň, takže to je otázka spíš na rodiče. Nicméně osobně si myslím, že Ondřej určitě půjde na gymnázium a pak studovat dál. Má pro to ty nejlepší předpoklady a úžasnou podporu ze strany rodiny," doufá Jitka Pajlíková.

Autor: Jana Hromočuková

2.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení