Kampaň „Na kolo jen s přilbou“ je součástí kopřivnického projektu Realizace místní Agendy 21 aneb Kolo kolem Kopru, který je financován z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR. V rámci projektu dostaly děti z kopřivnických mateřských a základních škol více než dva a půl tisíce slevových kuponů s patnáctiprocentní slevou. Ty mohli rodiče a jejich děti uplatnit v místních cykloobchodech při nákupu přilby, chráničů pro cyklo, in-line a skate sporty.

Mladí cyklisté získávali také další dárky. „V rámci kampaně měli mladí cyklisté již od počátku května možnost získat přímo v ulicích města bezpečnostní doplňky a jiná vybavení jízdního kola od policistů a městských strážníků,“ přiblížila projekt tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková. Strážníci a policisté tak prý při svých pravidelných obchůzkách odměnili téměř sto dětí, které měly při jízdě na kole nasazenou helmu. „Děti, které helmu neměly, policisté poučili o zásadách bezpečné jízdy a místo dárku dostaly pouze informační leták pro rodiče,“ doplnila Petříčková.

Celá kampaň poté vyvrcholila obdarováním cyklisty mladšího 18 let novým jízdním kolem. „Nové kolo získal náhodně vybraný cyklista, který při jízdě na kole používá cyklistickou helmu. Ten dostal hlavní cenu kampaně, tedy nový bicykl,“ upřesnila Petříčková a prozradila, že na zbrusu novém kole se nyní bude projíždět devítiletý Marian Žluva z Kopřivnice.