Co se momentálně děje v Bernarticích nad Odrou?
Podařilo se nám po čtyřiceti letech zrekonstruovat tělocvičnu. Máme kompletně zrekonstruovaný interiér včetně podlahy, výměny oken a dalších věcí – takže teď máme perfektní moderní tělocvičnu. Postupně rekonstruujeme mateřskou školu, zvenku je hotová, stejně jako interiér v prvním nadzemním podlaží. Letos nás čeká druhé nadzemní podlaží a podkroví a chceme ve školce modernizovat kuchyň, protože tam se vaří pro školku i pro školu. Máme rovněž krásně zrekonstruovaný interiér v kulturním domě – kompletně jsme letos vyměnili parketovou podlahu a loni se nám podařila generální rekonstrukce jeviště. To už bylo po čtyřiceti letech rovněž nevyhovující. Na kulturáku chybí už jen dodělat fasádu. Snažíme se každý rok opravit kus nějaké místní komunikace. Máme opravenou sezónní restauraci Odra, kterou hojně využívají cyklisté i jiní návštěvníci a nějaké plány máme i s nepoužívanou bývalou smuteční síní. Obec přispěla na opravu kostela, který je národní kulturní památkou a musí se rekonstruovat od střechy po fasádu. Chybí nám tady ale zázemí pro uložení obecní techniky a do budoucna potřebujeme řešit sběrný dvůr.

Z čeho máte radost?
Ze spolkového života v obci. Fungují perfektně hasiči, myslivci, zahrádkáři, divadelníci, sokoli, včelaři a spolek Klondajk. Když je den obce, tak se do dění zapojují skoro všechny spolky. Radost mám ze soudržnosti a sounáležitosti lidí v obci. Je starousedlická a myslím si, že se to odráží na tom, jak se lidi starají o majetek. A těší mě, že i ti, kteří se tady přistěhují, se z velké části zapojí do dění v obci a sžijí se s ostatními.

Je něco, co byste v Bernarticích nad Odrou rád změnil?
Nic tak zásadního mě nenapadá.

Které místo v obci máte nejraději, kam byste někoho pozval?
Těch míst je více. Určitě k novému kříži na kopci směrem ke Starému Jičínu, kde je nejvyšší místo Bernartic nad Odrou. Dalším takovým místem je Panský kopec s kapličkou, odkud je také nádherný rozhled na Oderské vrchy i na Beskydy. A také mám rád Lesní mlýn a okolí Odry. Ale jistě by se našlo více pěkných míst.

Je nějaké místo, kam nerad chodíte?
Asi nic takového nenajdu. Mám tu naší obec rád od A do Zet. Nemám místo kam bych chodil nerad.