Nové rodinné centrum Fajn club vzniklo jako občanské sdružení a nahradilo tak zaniklé centrum provozované občanským sdružením K pramenům. Maminky s dětmi se scházejí každé úterý a čtvrtek od devíti hodin v areálu Relaxka ve Fulneku. Markéta Kopřivová, vedoucí úterního dopoledne, ke vzniku centra řekla: „Přišlo nám škoda v tom nepokračovat. Chtěli jsme pro maminky něco, kde by se mohly scházet i letos."

Úterky vždy patří nějaké činnosti, tvoření nebo cvičení. V září a říjnu je například připravena návštěva solné jeskyně či místní knihovny, sraz malých motorkářů nebo halloweenské dopoledne. Maminky se mohou těšit na přednášku o mléčné výživě kojenců nebo o masážích miminek.

Ve středu mají maminky možnost si zacvičit beze strachu o své děti, pro něž je připraveno hlídání v herně.

Každý čtvrtek bude pro rodiče s dětmi otevřena herna, ve které najdou spoustu hraček. K dispozici mají také přebalovací pult, kout pro podávání svačinek, výtvarný koutek, dětská lehátka pro miminka nebo hrací deky. Jednou měsíčně opět proběhne nějaká zajímavá přednáška, kterou si budou maminky moct v klidu vyslechnout, protože pro jejich děti bude rovněž zajištěno hlídání. „Maminky budou mít možnost dozvědět se nějaké novinky a zajímavosti. Celkově to chceme zaměřit na zdravý styl života, aby k tomu maminky své děti vedly. Budeme chodit do sauny, solné jeskyně nebo cvičit, abychom se naučili předcházet civilizačním nemocem," doplnila Markéta Kopřivová.

V úterý 18. září se ve Fajn clubu sešlo celkem deset dětí rozličného věku. Na začátku si spolu s maminkami zazpívaly, protáhly se a poté následovalo tvoření. Malí výtvarníci si mohli s pomocí maminek vytvořit své leporelo anebo kytičku z tvrdého papíru. Po celé dopoledne panovala velmi příjemná atmosféra. Jedna z přítomných maminek řekla: „Jsme tady poprvé, ale budeme chodit pravidelně. Je to příjemné místo, kde se maminky sejdou, popovídají si a děti se seznámí s ostatními dětmi, pohrají si," dodala na závěr.

SIMONA MIKŠOVÁ