Městská knihovna Nový Jičín a Městská knihovna Příbor uspořádají Besedu a autorské čtení s Terezou Boučkovou. „Bude to v městské knihovně ve čtvrt na sedm večer. Tereza Boučková vystoupí v komponovaném pořadu společně s Bedřichem Ludvíkem, jenž je známý jako spisovatel ale hlavně jako písničkář a dramaturg České televize,“ upřesnila Renáta Domoráková, vedoucí novojičínské městské knihovny a dodala, že spisovatelka bude číst fejetony ze své knihy Boží a jiná muka z roku 2010 právě za doprovodu Bedřicha Ludvíka na kytaru.

Akce v novojičínské knihovně se uskuteční 15. března. Ve stejný den se Tereza Boučková představí i v Příboře. Tam bude číst zejména pro studenty místního gymnázia. „Bude to v městské knihovně od deseti hodin dopoledne. Pokud bude mít zájem někdo z veřejnosti, může samozřejmě přijít,“ uvedla Silvie Bahnerová, vedoucí Městské knihovny Příbor.

Akce v Městské knihovně Studénka nazvaná Povídání a čtení se Zuzanou Pospíšilovou se uskuteční o něco dříve, 11. března. „Zuzana Pospíšilová je psycholožka a spisovatelka pro děti. Budeme mít čtyři besedy, tři budou pro základní školy ve Studénce a pro školku v Kujavách,“ vypočetla vedoucí studénecké knihovny Hana Bajnarová.

„Cílem Maratónu čtení, aby v průběhu Března – Měsíce čtenářů knihovny nabídly svým čtenářům a dalším návštěvníků co největší kontakt s autory a překladateli literárních děl i odborné literatury,“ vysvětlil stručně konání akce jeden z organizátorů Roman Giebisch z Národní knihovny České republiky.

Více informací k tématu Březen - měsíc čtenářů najdete v úterním týdeníku Region.