FastfoodMcDonald's vyrostl na Novojičínsku u silnice číslo 647, v ulici Čs. armády, mezi Bravanticemi a Klimkovicemi nedaleko exitu z dálnice D1.

Starosta Bravantic Rudolf Němec pro Deník uvedl, že pozemky, na nichž bude stát, jsou soukromé. Na webových stránkách obce se už objevila nabídka práce v nové provozovně.

Dopravní komplikace, davy lidí i nabitý program. Víkend v Moravskoslezském kraji ovládnou Dny NATO.
Dopravní komplikace, davy lidí i nabitý program. Víkend ovládnou Dny NATO

V reakcích na některých webových stránkách pisatelé vyjadřují spíše spokojenost, že fastfood tohoto typu bude také na Novojičínsku. „Skvělé, od Olomouce do Ostravy při cestě žádný fastfood není,“ uvádí jeden z pisatelů.

Kritika

Objevují se i kritici. „Špatná lokalita. Daleko od větších měst, daleko od komunikací národního významu (tj. silnice 1. třídy). Pro sídla v okolí je navíc výhodnější mířit do Ostravy. Ideálním místem jsou Hladké Životice,“ píše jeden z přispěvatelů, jemuž ale oponuje jiný: „Vždyť se to nachází přímo u sjezdu z dálnice…“

Poláci jezdili na Novojičínsko krást železniční kabely. Gang zadržela policie. Září 2023.
Poláci jezdili na Novojičínsko krást železniční kabely. Gang zadržela policie

Deník již dříve informoval o tom, že se chystá také výstavbaMcDonald's u okružní křižovatky na výjezdu z Příbora. Tam by měl fastfood stát na místě, kde bude také Lidl a objekt společnosti Svarmetal Skotnice. V letošním roce to ale zřejmě nebude.

McDonald's v Barvanticích by podle informací Deníku mohl otevřít již ve druhé polovině října.