VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města a obce vidí další šanci, jak získat dotace

Nový Jičín - Dosáhnout na unijní dotace pro menší podnikatelské záměry, to je hlavním důvodem k vytvoření takzvané místní akční skupiny neboli MAS. Hostitelem prvního setkání se stal Nový Jičín.

2.2.2012 1
SDÍLEJ:

PRVNÍ JEDNÁNÍ MAS proběhlo na radnici v Novém Jičíně. Foto: Marie Machková

Jednání sedmnácti měst a obcí, jejichž sdružením do MAS chtějí jejich zástupci usnadnit přístup k penězům z Evropské unie, proběhlo před pár dny na novojičínské radnici. Z prvního setkání vzešel přípravný výbor, který má za úkol připravit materiály pro zastupitelstva zúčastněných měst a obcí.

„V celé republice je sto dvanáct místních akčních skupin, které obdržely podporu evropského fondu. V okolí Nového Jičína je na mapě bílé místo,“ vysvětlil důvod setkání Jiří Krist, místopředseda národní sítě místních akčních skupin České republiky. Jak dále upřesnila tiskový mluvčí Nového Jičína Marie Machková, sídla sdružená do MAS předkládají projekty a čerpají dotaci vždy v průběhu sedmi let. Další finanční prostředky bude unie přerozdělovat v letech 2014 až 2020.

„Nyní je vhodná doba, abychom se dohodli, zda by nebylo vhodné společně se ucházet o podporu z takzvaného programu LEADER,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Přemysl Kramoliš. Dotace z toho programu mohou být použité na drobné podnikatelské aktivity, služby živnostníků, ale také mohou putovat na podporu neziskových oragnizací a spolků, na cestovní ruch či na vzdělání. „Toto je šance, jak získat peníze na malé projekty,“ doplnil Krist. Podle něj by města a obce, mezi které patří kromě Nového Jičína i Kopřivnice, Štramberk, Příbor, Závišice, Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice, Lichnov, Veřovice, Hodslavice, Ženklava, Mořkov, Životice, Rybí, Hostašovice, Bordovice a Tichá, pokud by se sdružily do MAS, mohly z EU ročně získat až 10 milionů korun.

Autor: Adam Knesl

2.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení