V Příboře, Odrách, Štramberku a Fulneku neměli na středu 21. prosince a následující čtvrtek a pátek žádné akce v plánu. „Kdybychom nějakou akci v plánu měli, určitě bychom ji zrušili,“ uvedla Pavlína Tvardková, vedoucí Městského kulturního centra Fulnek.

Ve Studénce odpadne pravidelná klubová středa v tamním Dělnickém domě. Změny budou také v Bílovci „U nás máme v pátek živý Betlém. Myslíme si, že tato akce nebude ničemu vadit. Ale v pátek odpadá promítání kina,“ upozornila Marie Velká, vedoucí odboru kultury na bílovecké radnici.

Kino odpadne také v Kopřivnici, a to ve čtvrtek a v pátek. „Ty tituly se nehodí,“ vysvětlil důvod Jaromír Naleraj, provozovatel Kulturního domu Kopřivnice, a dodal, že ostatní akce, které mají na programu, zůstávají. „Jsou to akce s vánoční tématikou,“ poznamenal Naleraj.

Jedinou akcí, kterou mají na programu ve Frenštátě pod Radhoštěm, je živý Betlém. „Ten necháme. Další akce máme až v pondělí,“ zmínil se vedoucí frenštátského městského kulturního střediska Marian Žárský.

Asi největší zásah do plánovaného programu udělají v Novém Jičíně. Tam měla v rámci Vánočních trhů na náměstí každý den vystupovat nějaká skupina. „Ty koncerty rušíme, zůstane nahlédnutí do Betlému. Kino a divadlo bude hrát normálně,“ sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková. Také Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně sáhlo ke změně programu a zrušilo dvě akce „Běh o vánočního kapra“ a turnaj v Texas holden pokeru. Pravidelné kroužky a kurzy budou beze změn.