Téměř sedm desítek hřišť je umístěno na území města Nový Jičín a jeho místních částí. Loni radnice do jejich oprav a údržby investovala více než jeden a půl milionu korun a v letošním roce plánuje například instalovat nový kolotoč na hřiště v ulici Myslbekově, nebo za 300 tisíc korun zrealizuje workoutové hřiště.

PODPORA DĚTÍ S HANDICAPEM

„Na podporu dětí bylo pro rok 2016 rozděleno různým sociálním sdružením a společnostem 137 300 korun. Dalších 53 100 korun bylo určeno společnostem, které organizují letní tábory pro osoby s handicapem, kde jsou i děti. Celkem tedy přes Program města Nový Jičín na podporu sociální oblasti šlo pro děti 190 400 korun," informovala mluvčí města Marie Machková s tím, že další finance na děti jdou v rámci střediska volného času Fokus nebo přes finanční podporu v rámci jednotlivých osadních výborů.

„Sportovním klubům (plavecký, jezdecký, hokej, krasobruslení, tělovýchovná jednota různé kluby), rodinným centrům, občanským sdružením, mladým turistům, Junáku atd. jde na děti a mládež z rozpočtu města letos 4 535 300 korun," dodala mluvčí.

ZAHRADA V PŘÍRODNÍM STYLU I NOVÉ HŘIŠTĚ

Na nejmladší generaci nezapomínají ani v Kopřivnici. Téměř všechny zahrady u kopřivnických mateřinek prošly v posledních letech výraznou proměnou. Jako jedna z posledních se nového kabátu dočkala také zahrada u Mateřské školy Pionýrská, kterou slavnostně odhalili v polovině května. Městu se na celkovou proměnu zastaralé hrací plochy v zahradu v přírodním stylu, která vyšla na 3,6 milionu korun, podařila získat dotace z Operačního programu životního prostředí.

„Jednotlivé herní prvky jsme volili tak, aby u dětí vzbudily zájem o pozorování přírodních procesů. Mnohotvárný terén a navržené prvky mají povzbudit také k větší pohyblivosti a obratnosti," poznamenala k projektu vedoucí oddělení strategického plánování kopřivnické radnice Lenka Šimečková. Zahrada v novém kabátě však neslouží pouze dětem školky, ale využívat ji může i široká veřejnost. V loňském roce prošlo významnou rekonstrukcí také školní a dětské hřiště u Základní školy Emila Zátopka.

Také ve Frenštátě pod Radhoštěm se snaží, aby děti měly co nejvíce možností ke sportování a dalším aktivitám. V loňském roce Frenštátští dokončili projekt Beskydské nebe Život v korunách stromů v hodnotě kolem 11 milionů korun, jehož součástí je naučná stezka určena zejména pro menší návštěvníky.

VE FRENŠTÁTĚ VYROSTE NOVÉ KLUZIŠTĚ

Více než 900 tisíc korun město investovalo do rekonstrukcí podlah v tělocvičnách na základních školách na Tyršově ulici a na ulici Záhuní. To hlavní by mohlo přijít v letošním roce. Zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm totiž schválili výstavbu nového kluziště o rozměrech 58 x 28 metrů. První etapa by měla stát kolem 18 milionů korun a Frenštátští by byli rádi, kdyby se bruslilo již letos.

Ve velkém se pustili do výstavby multifunkčních hřišť ve Fulneku. Letos otevřeli hřiště v místních částech Jestřabí, Jerlochovice a Dolejší Kunčice. Ještě letos by měla přibýt hřiště v místních částech Děrné, Stachovice a Vlkovice. „Náklady na jedno hřiště se pohybují kolem dvou, dvou a půl milionu korun, záleží na terénu. Například v Jerlochovicích jsme museli navíc vystavět opěrnou zeď," uvedl investiční technik města Mario B?hm.

DEN DĚTÍ I SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ SPORTOVIŠTĚ

Pozadu za městy nezůstávají ani některé obce. Například v sobotu 4. června slavnostně otevřou multifunkční komplex v Šenově u Nového Jičína.

Kromě hřišť jsou tam také tenisové kurty, in line dráha, sáňkovací kopec nebo zázemí pro maminky s menšími dětmi. Nechybí sprchy, toalety, kuchyňka a společenská místnost. Celkové náklady byly zhruba 9 milionů korun, z toho 8 milionů činila dotace z Moravskoslezského kraje.