VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města upozorňují na prevenci

Kopřivnice, Příbor - Blížící se léto a hlavní prázdniny jsou důvody, proč ve městech probíhají osvětové akce, jejichž hlavním úkolem je upozornit děti a jejich rodiče na bezpečnost a prevenci před úrazy.

9.6.2010 1
SDÍLEJ:

Odpoledne s bezpečnostními složkami mělo v Příboře velký úspěch.Foto: Archiv/MP Příbor

Teplé počasí s sebou přináší nejen radost z možného koupání, výletů a sportovního vyžití, ale také nemálo příležitostí, při kterých zejména děti mohou přijít k úrazu. Několik měst na Novojičínsku se proto rozhodlo na nebezpečné situace upozornit a uspořádalo proto akce, jejichž hlavním cílem bylo děti a jejich rodiče upozornit na dodržování bezpečného chování a tím předcházení úrazům.

První z akcí s preventivním charakterem se konala již minulý týden, v rámci oslav Mezinárodního dne dětí, v Kopřivnici. Takzvané Preventění na den dětí mělo úspěch jak mezi nejmenšími, tak mezi dospělými. Návštěvníky, kteří chtěli vidět hasiče, záchranáře a policisty v akci, neodradilo ani deštivé a chladné počasí. „Preventění vzniklo spojením tří akcí, které město doposud pořádalo samostatně. Klasický Den dětí byl doplněn o kampaň Dny bez úrazu, která je zaměřená na bezpečnost a poskytování první pomoci a Den sociálních služeb,“ informovala o náplni akce Lucie Petříčková, tisková mluvčí kopřivnického městského úřadu. Preventivní charakter podtrhla nejen ukázka zásahu hasičů, záchranné služby a policie při simulované dopravní nehodě, ale také slaňování z výškové budovy, požární útok a práce s policejními psy.

Před pár dny se podobné odpoledne, které se taktéž neslo v duchu prevence a ukázek práce bezpečnostních složek, uskutečnilo v Příboře. „Tuto akci pořádála Městská policie Příbor, za spolupráce s Policií ČR a Jednotkou dobrovolných hasičů Příbor,“ informovala o jejím průběhu Eva Kahánková z příborské městské policie. „Program byl určen pro děti různého věku, pro něž bylo připraveno plnění různých úkolů za účasti strážníků, policistů a hasičů,“ doplnila Kahánková vzápětí. Ukázky práce bezpečnostních složek podle slov Kahánkové sklidily mezi diváky velký ohlas. Upozornění na možné úrazy a důležitost prevence odlehčila dvě vystoupení Počerádského divadla Vetři. „Představení se snažila děti hravou formou upozornit na nebezpečí internetové kriminality a obtěžování,“ uvedla Kahánková. Malí návštěvníci se do vystoupení mohli i aktivně zapojit, a to tím, že odpovídali na otázky divadelníků.

Zatím poslední z chystaných akcí se odehraje ve čtvrtek 10. června, opět v Kopřivnici. Mateřská škola Ignáce Šustaly zde ve spolupráci s městem přichystala Den otců. „Čtvrteční odpoledne, nazvané Bum Bác aneb Den otců, má vlastně takové dvě roviny,“ uvedla pořadatelka Soňa Miková. „Jednak jsem se tím zapojili do kampaně Dny bez úrazu, na které spolupracujeme s městem Kopřivnice. Rozhodli jsme se upozornit děti i rodiče, především potom tatínky, protože většinou oni s dětmi absolvují nejrůznější sportovní aktivity, na všudy přítomné nebezpečí úrazu,“ řekla Miková a pokračovala ve vysvětlování: „No, a taky jsme si říkali, že když maminky mají svůj svátek, který slaví v květnu, tak uděláme také podobný den také pro tatínky.“ Součástí čtvrtečního odpoledne budou nejen více či méně tradiční cyklistické disciplíny, ale také ukázka výcviku psů, hasičské a záchranářské práce a beseda s účastníkem Dakaru, motorkářem Dušanem Randýskem.

Autor: Jana Hromočuková

9.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení