Akce, která startuje 13.30 na náměstí T. G. Masaryka v Kopřivnici má letos podtitul Babi, dědo, pojďme na výlet. „Cílem bylo uspořádat akci, která nebude pouze pasivní zábavou, ale při níž lidé udělají také něco pro své zdraví,“ objasnila účel pochodu Jiřina Mikulenková z odboru sociálních věcí.

Účastníci pochodu se přitom nemusejí bát, že by pro ně trasa byla příliš náročná. Budou si totiž moci vybrat ze dvou cest různé náročnosti. „Snazší trasa povede z náměstí k Husově lípě, Šostýnu, Raškově vyhlídce, Janíkovu sedlu a kolem koupaliště zpět do centra města. Zdatnější turisté však mohou z Janíkova sedla pokračovat po vrstevnici až k chatě Červený kámen. Po cestě bude několik stanovišť, kde budou kopřivničtí pionýři organizovat nejrůznější soutěže,“ uvedla Jiřina Mikulenková.

Doprovodný program

Kromě sportovního zážitku bude pro účastníky všech věkových kategorií připraven také zajímavý doprovodný program. Dospělí budou moci posedět za doprovodu harmoniky u dobrého pití a zabíjačkových specialit. Děti se pak mohou těšit na řetízkový kolotoč, skluzavku, trampolíny či dětský vláček. Všechny registrační lístky budou navíc zařazeny do slosování v tombole a zároveň poslouží jako vstupenka na pohádkové divadelní představení Kašpárek a ježibaba, které začne v 17 hodin ve vestibulu kulturního domu.