O co se jedná?

Je to projekt, který nabízí levnější elektřinu a plyn. Město ve spolupráci se specializovanou firmou připraví elektronickou aukci, do které se budou moct zapojit i občané. Čím více lidí se do projektu zapojí, tím nižší cena se nakonec vysoutěží. Předpokládaný odhad hovoří až o patnáctiprocentním snížení ceny. „Rádi bychom pomohli všem, kteří mají zájem uspořit vynakládané finanční prostředky za energie," řekl k projektu starosta města Petr Klimek.

A co vy, čtenáři? Zapojíte se do elektronické aukce? HLASUJTE V ANKETĚ!

Vůbec prvním městem v republice, které tuto možnost svým občanům nabídlo, byly Říčany u Prahy. U nich se Bílovec také inspiroval. „Doufáme, že tímto nápadem alespoň částečně pomůžeme zmírnit tlak z rostoucích cen a s tím narůstajícího nedostatku financí v rozpočtech domácností," informoval o záměru starosta města Říčany Vladimír Kořen a dodal: „Nápad se zrodil ve chvíli, kdy jsme na městské radě sledovali, jak při elektronické aukci ceny neuvěřitelně klesají. Jsme první v republice, kdo takovou službu pro obyvatele dojednal."

Město Bílovec nyní na svých webových stránkách zveřejnilo anketu, která by měla zjistit zájem Bíloveckých o elektronickou aukci. Bližší informace o chystané akci budou zveřejněny během tohoto měsíce na stránkách www.bilovec.cz a v únorovém čísle zpravodaje.

SIMONA MIKŠOVÁ