Město Nový Jičín již začalo s výběrem dodavatele a zároveň si na ministerstvo školství podalo žádost o dotaci. Náklady na výměnu střechy, modernizaci plynové kotelny, pořízení odvlhčovací jednotky, nového osvětlení a audio-vizuální techniky jsou odhadem 52 milionů korun. Práce by měly probíhat od března do srpna 2020.

Podle místostarosty Nového Jičína Václava Dobrozemského je město v současné době ve fázi výběru firmy, která rekonstrukci provede. „Smlouvu s firmou by zástupci města měli podepsat ještě letos, aby hned na jaře mohly začít stavební práce. Také jsme na ministerstvo školství podali žádost o dotaci, která by mohla pokrýt až padesát procent uznatelných nákladů na rekonstrukci,“ uvedl místostarosta Dobrozemský.

Na budově zimního stadionu se musí vyměnit dosluhující nosná konstrukce i plášť střechy. Do střechy budou zasazena samočinná odvětrávací zařízení. V budově bude nainstalováno nové osvětlení, elektronická požární signalizace a odvlhčovací jednotka, která zamezí vzniku nežádoucí mlhy nad kluzištěm. Součástí zakázky bude i dodávka audio techniky a zobrazovací techniky a modernizace plynové kotelny.

Václav Nezval z odboru rozvoje a investic novojičínské radnice poznamenal, že uvedená opatření přinesou nejen zvýšení komfortu sportovců a diváků, ale také snížení nákladů na energii vynaloženou na světlo, vytápění a ohřev teplé vody. Místopředsedy a manažer Hokejového klubu Nový Jičín Milan Urban doplnil, že v době, kdy bude zimní stadion kvůli rekonstrukci uzavřen, budou hokejisti a krasobruslaři trénovat na ledové ploše ve Studénce.

Tisková mluvčí Nového Jičína připomněla, že zimní stadion v Novém Jičíně byl otevřen v roce 1973, a to ještě jako kluziště pod širým nebem.

„K jeho zastřešení došlo až v roce 1980. V letech 2001-2002 proběhla 1. etapa rekonstrukce budovy, bylo vybudováno nového zázemí pro hráče, restaurace a sociální zařízení. V roce 2007 došlo ke generální opravě ledové plochy a o dva roky později se dostavěl VIP prostor, restaurace a prodejny na jižní straně stadionu,“ upřesnila Marie Machková.