Nyní se ale prostor proměnil a místo zahrady v něm návštěvníci najdou in-line dráhu, hřiště s petanquem, altán a dětské hřiště. Nové přemostění navíc spojuje tuto odpočinkovou zónu s areálem letního a zimního stadionu. „Okamžitě po otevření minulý týden se místo stalo velmi oblíbeným,“ informoval o oblíbenosti zóny novojičínský tiskový mluvčí Josef Gabzdyl a dodal: „Každý den za příznivého počasí zde odpočívají nebo sportují desítky lidí a přeměnu dosud nijak nevyužívaného místa hodnotí velmi pozitivně.“

Protože původní pojmenování již neodpovídá současnému využití, rozhodlo se město vyhlásit soutěž o název nový. „Kdokoliv může poslat maximálně dva návrhy na pojmenování, ať už jednoslovné nebo víceslovné, s přidáním názvu areál a podobně. Své maximálně dva návrhy musí do 25. října, do 12.00 hodin, zaslat na emailovou adresu jgabzdyl@novyjicin-town.cz,“ nastínil pravidla soutěže Gabzdyl.

Podle něj se fantazii meze nekladou. Obyvatelé tak mohou navrhovat názvy spojené s městem, protékající říčkou, starými jabloněmi, které se v prostoru podařilo zachránit, nebo využitím plochy. „K názvu mohou lidé přidat i hodnocení areálu a doporučení, co by v něm případně změnili,“ doplnil mluvčí. Po skončení soutěže bude vybrána pětice nejlepších návrhů. „Z ní posléze ten nejlepší z názvů vyberou sami občané,“ dodal mluvčí.