Zájemci v ní mohou získat nejen tradiční techniku, jako například laserové tiskárny, monitory LCD či mobilní telefony, ale také nábytek a jiné zajímavosti. Mezi nabízenými předměty nechybí totiž ani plynová kamna, rehabilitační přístroj Power Plate, osobní automobil Škoda Superb, boxovací pytel, klavír, sportovní kočárek, lednice či žíněnky.

Dražba majetku, který radnice již nepotřebuje, potrvá osm dní. „Aukce byla spuštěna v pondělí 28. května v devět hodin dopoledne a její konec je naplánovaný na pondělí 4. června ve dvě hodiny odpoledne,“ uvedla Miroslava Michalská z evidence majetku kopřivnické radnice.

Městská aukce se v Kopřivnici koná zpravidla dvakrát do roka a podle informací z radnice má s tímto typem prodeje pozitivní zkušenosti.

„Co vím, tak jsme byli vůbec prvním městem v České republice, které s aukcí přišlo. Vše co nabízíme se ve většině případů prodá, a to buďto v prvním nebo ve druhém kole aukce,“ doplnila informaci Miroslava Michalská. Podle ní se v aukcích město zbavuje především dlouhodobého majetku, který je k dalšímu využití v rámci města nepotřebný anebo již nepoužitelný.