„Záchranná stanice v Bartošovicích zajišťuje péči o zraněné volně žijící živočichy, realizuje ochranářské projekty a zabývá se ekologickou výchovou a osvětou. To jsou velmi záslužné činnosti, které dlouhodobě podporujeme finančními příspěvky dle našich možností. Doposud jsme však žádné zvíře neadoptovali. Letos jsme se rozhodli pro tento typ pomoci a doufáme, že tím inspirujeme i další organizace či jednotlivce,“ uvedl místostarosta Stanislav Šimíček s tím, že odbor životního prostředí vybral k adopci výra velkého – největší evropskou sovu, která je symbolem moudrosti.

„Na našeho výra jsme se jeli samozřejmě podívat. Patří mezi dlouholeté obyvatele stanice a spolu se svou partnerkou už odchovali několik vlastních i adoptivních mláďat,“ doplnil místostarosta. Poskytnutí příspěvku bude rozpočtově kryto příjmy z pokut uložených v oblasti životního prostředí.

K tématu 

Záchranná stanice v Bartošovicích oslavila již 40 let existence – jako nemocnice pro divoká zvířata začala fungovat v roce 1983 a byla vůbec prvním zařízením tohoto charakteru ve střední Evropě. Za tu dobu jí prošly už tisíce handicapovaných živočichů, přičemž zhruba 50-55 procent se daří vracet do volné přírody. Pouze za letošní květen přijala stanice téměř 500 zraněných zvířat.