VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město má na kontě další významné ocenění

Kopřivnice – Město Kopřivnice dál pokračuje ve své spanilé jízdě. Také v letošním roce se mu podařilo získat několik významných ocenění.

6.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

K těm posledním patří například ocenění získané na Celostátní konferenci Zdravých měst, které město obdrželo na začátku prosince. Neopomenutelné je také opětovné zařazení Kopřivnice do kategorie B místních Agend 21. Tuto pozici město obhájilo především díky zapojování veřejnosti, strategickému řízení města a směřování jej k udržitelnému rozvoji.

Kategorie B je podle informací Lucie Petříčkové, tiskové mluvčí města Kopřivnice zatím nejvyšší udělovanou kategorií kvality veřejné správy. „Kromě Kopřivnice tuto kategorii obhájila pouze další čtyři města, jedna městská část a jeden mikroregion,“ informovala Petříčková. Vedení města si získaného ocenění považuje. „Pro každého, kdo něco dělá, je důležité objektivní posouzení jeho práce zvenku. V tomto případě se jedná o veřejné obhájení práce pro občany a s občany. Na Kopřivnici bylo zvlášť vyzdviženo týmové zapojení do činností ve městě ze strany vedení a zaměstnanců radnice, ale také neziskových organizací a firem s městem spolupracujících,“ uvedla místostarostka Dagmar Rysová, která je garantkou Projektu Zdravé město a místní Agenda 21.

Přestože pro letošní rok Kopřivnice svým závazkům dostála a umístění obhájila, práce na rozvoji města tím zdaleka nekončí. To ostatně potvrdila slova koordinátory Projektu Zdravé městě a místní Agendy 21 Ivany Raškové: „Obhájení kategorie B i ocenění na konferenci Zdravých měst si samozřejmě vážíme, ale neznamená to, že by tím naše práce končila. Realizace místní Agendy 21 je dlouhodobým procesem, jehož cílem jsou spokojení občané ve zdravě se vyvíjejícím městě. Proto máme ještě do konce tohoto roku naplánována další dvě veřejná projednání.“

První ze zmíněných setkání se uskuteční již 7. prosince od 17:30 v kopřivnickém kulturním domě a je určeno především pro mládež. Cílem bude zhodnocení plánovaných aktivit dětského zastupitelstva a definování problémů, kterými by se měli jeho členové v příštím roce zabývat. Druhé projednávání se bude týkat rekonstrukce veřejných prostranství na sídlišti Jih a je naplánováno na středu 15. prosince od 16 hodin v jídelně ZŠ Alšovy.

Autor: Jana Hromočuková

6.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení