VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Odry si určilo priority investic

Odry letos prostaví zhruba 14 milionů korun. Město rovněž představilo plán investic, které by chtělo v následujících letech zrealizovat.

27.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Seznam plánovaných významných investičních akcí pro určení priorit jejich realizace. Tak se jmenoval jeden z bodů, kterými se před prázdninami zabývali zastupitelé města Oder. Vedení města totiž dostalo na jaře za úkol zpracovat vizi toho, do čeho budou Odry v následujících letech investovat.

„Letos prostavíme přes čtrnáct milionů korun," řekl na úvod starosta města Libor Helis a vyjmenoval nejdůležitější letošní investiční akce, jako je například rekonstrukce hřbitovní kaple sv. Rodiny, zateplení stropů v nemocnici, vodovod na Pohoři, částečná výměna oken či přechod pro chodce u mateřské školy.

„Máme nějaký rozpočet, který nám říká, co si můžeme dovolit a co si dovolit nemůžeme," doplnil dále starosta Oder s tím, že investice probírala také rada města, jež se shodla na tom, že prioritou by měly být akce zařazené v položce Akce se stavebním povolením.

Jednou z priorit je oprava náměstí. „Protože však příští rok čekáme opravu od vodovodů a kanalizací, tak bychom náměstí rekonstruovali po etapách až po této opravě," vysvětlil Libor Helis. Další prioritou je stavba nové hasičské zbrojnice. Město na ni letos nedostalo dotaci, proto se rozhodlo přepracovat projekt, a snížit tak náklady na její výstavbu. Nyní má od Moravskoslezského kraje přislíbeno, že by nějakou dotaci mohlo dostat.

Město také připravuje rekonstrukci budov v ulici Radniční, na kterou chce částečně využít dotaci. Protože však kvůli značným stavebním zásahům nebude možné objekty opravovat za chodu, bude se muset přestěhovat pošta a Oderská městská společnost do náhradních prostor.

„Tady se naskýtá další věc, kterou jsme už několikrát řešili, a to je, že bychom měli něco dělat s rekonstrukcí budovy kina," nastínil starosta Helis. Jedním z návrhů bylo opravit objekt kina a poté do něj přestěhovat poštu.

„Pan místostarosta přišel s řešením, že bychom studii ještě očesali, projekt by pak snížil náklady, protože víme, že pokud tam nevytvoříme nějaké sociální či startovací byty, tak na to žádnou dotaci nedostaneme. Bude to z prostředků města," konstatoval oderský starosta s tím, že kromě pošty by v objektu mohla sídlit také městská policie a dočasně také popřípadě Oderská městská společnost.

Poté se zastupitelé pustili do diskuze. Místostarosta Pavel Matůšů by chtěl, aby město zahájilo každý rok jednu větší investiční akci. „Zpomalilo se to. Na Odry je proinvestovaných 14 milionů za rok málo," nechal se slyšet místostarosta. Zastupitel Petr Stupárek mu však oponoval: „Neuškodí, když jeden rok zainventujeme méně a další rok více."

Autor: Simona Mikšová

27.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení