Když se zhruba před rokem objevil seznam asi čtyř desítek železničních tratí, na kterých chce ministerstvo dopravy zrušit spoje, ve Fulneku nastalo zděšení. Trať mezi Fulnekem a Suchdolem nad Odrou byla mezi nimi. V seznamu navíc byla také trať Suchdol nad Odrou - Nový Jičín. „Jestli zruší vlak do Suchdolu, bude to hodně špatné. Ten, kdo není motorizovaný, se například o víkendu prakticky nebude mít možnost někam dostat. Autobusy tady totiž téměř nejezdí,“ reagovala tehdy na možnost zrušení spoje žena, která si nepřála uvést jméno.

Na posledním zasedání zastupitelů Fulneku se otázka zachování zmíněné železniční dopravy opět dostala na přetřes. „Přišel nám dopis, v němž pan hejtman žádá o podporu, aby kraje dostaly peníze ze státního rozpočtu na financování drážní dopravy,“ nastínila v úvodu Radka Krištofová, vedoucí Odboru investic a životního prostředí Městského úřadu ve Fulneku.

Zároveň doplnila, že v roce 2009 bylo podepsáno memorandum, v němž se vláda zavázala dávat do státního rozpočtu na roky 2010 až 2019 prostředky právě na financování obslužnosti veřejnou regionální dopravou. „Jedná se o více než dvě miliardy korun ročně, které mají jít do krajů,“ poznamenala Krištofová a upřesnila, že v roce 2011 dostal kraj zatím 198,587 milionu korun z celkové částky 811,993 milionu korun. „To znamená, že vlastně teď nemají na dofinancování právě regionální železniční dopravy a píší, že kdyby ty peníze v příštím roce nedostali, museli by dopravu zkrátit asi o dva miliony vlakových kilometrů, což je asi čtvrtina celkového objemu vlakových kilometrů,“ dodala Krištofová
Ta také připomněla hrozbu rušení trati z loňského roku. „Na základě petice zaslané na MS kraj k tomu nedošlo, ale domnívám se, že kdyby v příštím roce kraj tyto peníze neobdržel, toto spojení by asi bylo mezi navrhovanými ke zrušení,“ upozornila Krištofová.

Loňskou situaci připomněl rovněž zastupitel Jaroslav Štekbauer. „Možná všichni víte, že tato železnice má letos sto dvacet let,“ podotknul.
„Jde o to, že město Fulnek zašle na moravskoslezský kraj požadavek, aby dopravní drážní obslužnost byla zachována,“ uzavřela Krištofová. Starostka Jana Mocová poté o odeslání požadavku nechala hlasovat, všichni zastupitelé byli pro.