Rainbow Run se během 9 let vyvíjel v Ostravě tak, že z čistě běžecké akce se stal festival, který už obarvil přes 50 000 lidí. Proto se pořadatelé rozhodli zachovat nejen pohyb, ale dát účastníkům i více muziky a barevného programu, a zapojit do spoluúčasti také jiná města.

Proto se Rainbow Run uskuteční i v Příboře na Novojičínsku, kde se poběží 1 km Rainbow Run Kids (samozřejmě, že rodiče mohou své děti provázet na trase), 2 km Rainbow Run Family a 5 km dlouhý klasický Rainbow Run.

Běhy doprovodí další program, který startuje ve 12.30 hodin slavnostním otevřením. V 13:00 se uskuteční soutěže pro nejmenší, následuje rozcvička, ve 13.30 hodin první běh na 1 km, ve 14 hodin vystoupí Kamarád Jirka, pět minut před třetí další rozcvička a v 15 hodin druhý běh na 2 km.

V 15:45 se mohou účastníci těšit na Barevnou párty s Kamarádem Jirkou, po ní proběhne poslední rozcvička a v 16.20 hodin třetí hlavní běh na 5 km. Po něm následuje v 17:45 závěrečná Afterparty s Kamarádem Jirkou.

Ceny vstupenek

Rainbow Run 1 km: 190 Kč

Rainbow Run 2 km: 250 Kč

Rainbow Run 5 km: 330 Kč

„Cena vstupenky zahrnuje startovací číslo, originální medaili Rainbow Run a barvu na trase. Prodej vstupenek a více informací naleznete v turistickém informačním centru,“ uvedl Miroslav Růžička z odboru kultury, sportu a cestovního ruchu města Příbor.

„Na Rainbow Runu vás čekají nejen různé běhy, ale i zábavní zóny, pestrý barevný program a spousta hudby. Rainbow Run není jen o běhu, ale o radosti a zábavě,“ doplnil Růžička.