Problémy s parkováním řeší snad všechna velká města v republice. Výjimkou není ani Novojičínsko, jako například město Kopřivnice. Místní radnice se proto rozhodla alespoň částečně ulehčit život řidičům a již ve druhé polovině března se pustila do výstavby nového záchytného parkoviště.

To v průběhu nadcházejících měsíců vznikne v blízkosti Komerční banky v ulici Československé armády. Hotovo má být už v červenci letošního roku. Do té doby však musí motoristé počítat s několika omezeními. Jedním z nich je například to, že po dobu stavebních prací nebude možné odstavit vozidla na obvyklých místech u banky.

„Parkování je po dobu výstavby umožněno na ploše bývalého házenkářského hřiště. Vjezd na plochu upravuje dopravní značka,“ uvedl Jiří Štěpán, vedoucí odboru rozvoje města Kopřivnice.

Vybudované parkoviště, do kterého město ze svého rozpočtu investuje zhruba šest milionů korun, nabídne až čtyřicet nových parkovacích míst. „Osm míst bude vyhrazeno pro zaměstnance a klienty Komerční banky, zbylých dvaatřicet, včetně dvou pro držitele průkazu ZTP, bude určeno obyvatelům a návštěvníkům města,“ přiblížil dále Jiří Štěpán.

Podle slov starosty Kopřivnice Miroslava Kopečného mají nová parkovací místa v dané lokalitě alespoň z části odlehčit složité situaci, která v současné době na ulici Kadláčkově panuje.

STAVÍ SE TAKÉ NA JINÝCH MÍSTECH

V Kopřivnici však nemyslí jen na motoristy, ale také na chodce a cyklisty. Počátkem dubna se tak stavební práce rozjely také na výstavbě chodníku v ulici Štramberská, konkrétně v úseku mezi ulicemi Hřbitovní a Pabla Nerudy.

„Délka chodníku bude 164 metrů, součástí akce je také oprava chodníku na rohu ulic Štramberská a Pabla Nerudy. Ve vjezdech k rodinným domům, které již byly realizovány v rámci rekonstrukce ulice Štramberské, budou dodlážděny vodící linie pro zrakově postižené osoby,“ uvádí město na svých webových stránkách s tím, že celá stavba za bezmála 700 tisíc korun by měla být dokončena na začátku letošního června.

Kromě toho začala v kopřivnické místní části Lubina, konkrétně v lokalitě známé jako Dolní Roličky, výstavba stezky pro chodce a cyklisty za necelých 1,4 milionu korun. Město zde počítá také s doplněním veřejného osvětlení, odvodněním a dalšími vegetačními úpravami. S financováním projektu by městu měla pomoci nemalá dotace.

„Až pětaosmdesát procent nákladů by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, o kterou prostřednictvím Místní akční skupiny Lašsko město Kopřivnice požádalo. Žádost úspěšně prošla hodnocením a nyní je tak v seznamu projektů, které by měly být podpořeny,“ upřesnilo město k této akci na svém webu. Hotovo by v tomto případě mělo být na začátku letních prázdnin.