Doposud mohli obyvatelé a návštěvníci Bílovce využívat veřejný bezplatný internet pouze v prostoru nově rekonstruovaného autobusového nádraží. V minulých dnech byla nově zpřístupněna wi-fi ve vestibulu radnice a v informačním centru v centru města, signál je možno zachytit rovněž na ploše Slezského náměstí okolo kašny.

„Cílem je umožnit občanům i turistům přístup k informacím zdarma. Lidé si mohou vyřídit například e-mail, stáhnout si aplikaci Mobilní průvodce Bílovce, a získat tak informace o Bílovci a jeho okolí,“ stojí na webových stránkách města.

Administrátor stránek uvádí, že to, že města zpřístupňují někde internet zdarma, je trend současnosti. „Jedná se o relativně levnou a dostupnou technologii, město stojí poskytování těchto free wi-fi měsíčně maximálně jednotky tisíc korun,“ píše se v textu.

Tak jako v jiných městech, má i volně šířené wifi v Bílovci jistá omezení. Pro připojení je nastaven omezený časový a datový limit a rovněž poskytovaná rychlost připojení byla zvolena tak, aby lidé nezneužívali systém ke stahování filmů a podobné činnosti.