VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Studénka je pro odklon dopravy

Od tragického střetu pendolina a polského kamionu na železničním přejezdu ve Studénce uplyne v červenci již rok. Město nyní řeší možnosti, jak zabránit nákladním automobilům v průjezdu přes koleje.

1.7.2016
SDÍLEJ:

Železniční přejezd ve Studénce. Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Tři mrtví, několik desítek zraněných a milionové škody. Takovou bilanci mělo železniční neštěstí ve Studénce, k němuž došlo v ranních hodinách 22. července loňského roku. Tato tragédie, jejíž důsledky a ztráty na životech předčily předchozí dramatické situace a nehody na přejezdu, ukázala neukázněnost a ignoraci projíždějících řidičů a přiměla vedení města Studénky k vyvolání jednání o bezpečnosti na tomto vůbec nejrizikovějším přejezdu v okrese.

Přestože je přejezd, nacházející se v blízkosti vlakového nádraží, vybavený nejmodernější zabezpečovací technikou a od roku 2012 také kamerovým systémem, mnozí řidiči výstražná znamení ignorují a v poklidu projíždějí koleje i v době, kdy už blikají červená světla.

„Neukázněnost řidičů a dalších účastníků silničního provozu pokračuje a selhání lidského činitele na tomto mimořádně vytíženém železničním úseku nelze nadále vyloučit. Úvahy o zrušení tohoto frekventovaného železničního přejezdu, kterými se zabývá ministerstvo dopravy, jsou proto oprávněné," nechal se slyšet místostarosta města Petr Odchodnický a pokračoval: „Prvotní podmínkou je však pro nás zabezpečení nutné kamionové obslužnosti průmyslového areálu společnosti MSV Metal Studénka, která je dosud zajišťována především přes výše uvedený koridorový přejezd a přes blízký přejezd regionální železniční trati do Bílovce."

Kromě odklonu kamionů je třeba zajistit také základní dopravní obslužnost obytné lokality za přejezdem, a to konkrétně ulice 2. května, Nádražní a Veřovickou. V současné době proto nechává město, ve spolupráci s vlastníky obou průmyslových firem, zpracovávat studii proveditelnosti odklonu nákladní dopravy do areálu společnosti MSV Metal Studénka.

Chystaný projekt obsahuje návrh objízdné trasy přes areál podniku AK 1324 a stejně tak počítá s návrhem průjezdného podchodu pro obsloužení lokality Nádražní a Veřovické ulice a dalšími souvisejícími opatřeními.

„Z rozpracované studie vyplývá, že v místě stávajícího přejezdu je možné rozměrově umístit podchod s omezenou průjezdností pro osobní automobily a stezkami pro pěší a cyklisty. Město bude trvat na zabezpečení profilu s možností průjezdu sanitek, osobních automobilů, pěších a cyklistů, minimálně se systémem řízení dopravy střídáním v jednom pruhu," doplnil místostarosta a na závěr dodal, že materiálem se, po jeho dopracování a odsouhlasení, bude zabývat ministerstvo dopravy a Správa železniční dopravní cesty.

Autor: Ivan Pavelek

1.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Skokan Janda doskočil až do sněmovny, s Plocem se v lavici nepotká

/FOTOGALERIE/ Devětatřicetiletý Jakub Janda z Frenštátu pod Radhoštěm byl doposud známý hlavně jako vynikající skokan na lyžích, mimo jiné vítěz světového poháru.

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení