VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město usiluje o lepší prostředí pro seniory

Bílovec - Pokud se Bílovci podaří získat podporu ze zahraničí, začne v roce 2012 s radikální modernizací tamního Domova pro seniory.

20.9.2010
SDÍLEJ:

Obyvatelé Domova pro seniory v Bílovci se v roce 2008 dočkali teleskopických zástěn do pokojů a koupelen, které opticky rozdělily místnosti. Klienti domova tak získali více soukromí.Foto: Jiří Velký

V srpnu tohoto roku podalo město Bílovec žádost o dotaci v rámci Programu česko-švýcarské spolupráce, jež by měla zajistit finanční prostředky na radikální modernizaci tamního domova pro seniory.

Dřívější ředitelská vila firmy Massag, která se časem proměnila na domov, už v současné době nedokáže konkurovat moderním zařízením. „Je zapotřebí zrekonstruovat a zmodernizovat stávající nevhodné zařízení, zvýšit kvalitu služeb a zavést nové metody práce se seniory, a vytvořit tak důstojné a příjemné podmínky pro jejich pobyt, aby se tu cítili jako doma. Rekonstrukce zahrnuje mimo jiné i přestavbu pokojů, ze současných třílůžkových na jedno a dvoulůžkové,“ zmínila starostka Bílovce Sylva Kováčiková. Právě menší pokoje jsou pro klienty výhodnější, protože v nich mají více soukromí.

Projekt zahrnuje vybudování nového pavilonu, v němž se budou nacházet provozní místnosti. „Počítáme také s tím, že budeme v podkroví provozovat takzvané odlehčovací služby pro dvě až tři osoby,“ upřesnila starostka. Tyto služby budou moci využívat například rodiny, které odjíždějí na dovolené a nechtějí nechat svého seniora doma samotného, nebo pacienti po ukončení hospitalizace na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných v Bílovecké nemocnici.

Všechny tyto práce a zavádění nových služeb vyjde dohromady na 25 milionů korun, což je částka, kterou město nemůže ze svých vlastních prostředků uhradit. Proto se obrátilo na zahraničí, přesněji na Program česko-švýcarské spolupráce. „K přijetí dotace je však zapotřebí naplnit ještě řadu dalších kroků. V současné době máme hotovou projektovou dokumentaci pro územní řízení, včetně územního rozhodnutí. Záměry by měly být hodnoceny v období srpen až březen roku 2011, pokud dotaci obdržíme, stavba bude zahájena v roce 2012,“ uzavřela Kováčiková.

Autor: Věra Růčková

20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení