Jestli někdo umí upéct dort, který lahodí nejen chuťovým pohárkům, ale i oku, je to studentka Hotelové školy ve Frenštátě pod Radhoštěm Hana Parmová. Její cukrářské umění se naposledy ukázalo v soutěži o Priessnitzův dortík.

Takzvanému sladkému řemeslu se mladá cukrářka učí třetím rokem. Za tu dobu má na svém kontě účast na několika soutěžích. Vítězství se ale dočkala teprve v Jeseníku. „Nějakou soutěž už za sebou mám. Naposledy jsem byla na Moravském poháru v Kroměříži, kde jsem pekla dort ke křtinám. Společně s paní mistrovou jsme tehdy vytvořily kolébku s květinami a porota to ohodnotila třetím místem," prozradila Hana Parmová.

V jesenickém klání soutěžila frenštátská studentka s dortem jiným, ovšem neméně zajímavým. Podle zadání poroty soutěže měli soutěžící, kteří přijeli také z Polska nebo Německa, vytvořit sladkost na téma mořský svět. Hana Parmová se svou mistrovou upekly dort, na kterém nechyběla mořská hlubina, pláž, ani loď s majákem. Práce na originálních doplňcích přitom byly velmi náročné. „Výrobě jsme věnovaly dva dny a musím říct, že práce to byla těžká. Hlavně udělat loď z modelovací čokolády a karamelu zabralo hodně času i sil," popsala průběh příprav Hana.

Hana Parmová spolu se svou mistrovou vytvořila nejkrásnější a nejchutnější dort na téma Mořský svět.

Dort, jehož základem byla sachrová hmota doplněná smetanovou pomerančovou náplní a nepečenou pomerančovou hmotou, nakonec odborná porota ocenila jako nejlepší. Odborníky z Asociace kuchařů a cukrářů České republiky zaujal nejen netradičním vzhledem, ale také chutí. „Co víme, tak údajně měl chutnat ze všech nejlépe," potvrdila výsledek mistrová Hany Parmové. Tu první místo potěšilo a zároveň povzbudilo k účasti na další soutěži. Už nyní plánuje zopakovat účast na Moravském poháru. Tentokrát pojedu do Bzence, ale co budu péct, ještě nevím. Téma si totiž, na rozdíl od minula, budeme moci sami vymyslet. Zatím nemám nějakou konkrétní představu, ale doufám, že zase uspěju," dodala na závěr cukrářka.