VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi nejlepšími jsou také studenti z okresu

Ostrava, Novojičínsko - Posedmé letos odměňoval kraj nejlepší žáky středních škol v moravskoslezském regionu. V úterý 24. června převzalo třicet studentů z rukou náměstkyně hejtmana pro oblast školství Jaroslavy Wenigerové ceny v celkové hodnotě padesáti tisíc korun.

27.6.2008
SDÍLEJ:

Miroslav Klimoš (druhý zleva) - jeden z oceněných studentů.Foto: Jiří Velký

Ta uvedla, že kraj chce touto akcí upozornit na to, že si velice váží studentů, kteří dosahují mimořádných úspěchů. „V seznamu oceněných se objevují nejen dívky a chlapci z gymnázií, u kterých se zájem o studium dá předpokládat, ale i žáci středních škol, zaměřených na hůře obsazované technické obory, což považuji za vynikající výsledek středního školství v kraji a pozitivní signál do budoucnosti,“ sdělila Wenigerová, podle níž každá aktivita nad rámec studijních povinností stojí za pochvalu. „A pokud se dělá velmi dobře a rozvíjí potenciál žáka, odměna je pak jedním z důležitých motivačních prvků,“ vysvětlila podstatu akce.

Jednotlivé školy mohly navrhnout jen jednoho žáka. Letos komise, schválená radou kraje, vybírala z 52 adeptů, kteří museli splnit náročná kritéria. Základním předpokladem byl vynikající prospěch, úspěšná reprezentace školy na soutěžích a přehlídkách v celostátním i mezinárodním měřítku, a také mimořádné výsledky, minimálně krajského významu, v mimoškolních aktivitách. Všichni ocenění dostali knižní poukázku, USB flash disk, drobné dárky, prezentující Moravskoslezský kraj, květiny a referenční list. Mezi nimi byli i zástupci z Novojičínska a blízkého okolí.

Ocenění studenti z regionu:

Hana Bílková, Gymnázium, Frenštát pod Radhoštěm:
Za výborný studijní prospěch po celé období studia, za 3. - 5. místo v krajském kole matematické olympiády v kategorii A.

Miroslav Klimoš, Gymnázium Mikoláše Koperníka, Bílovec:
Za výborné studijní výsledky, za 1. místo v celostátním kole olympiády v programování, za 2. místo v celostátním kole matematické olympiády, za 2. místo na mezinárodní olympiádě v programování v Záhřebu, za 3. místo na mezinárodní matematické olympiádě v Hanoi a za udělení titulu „Laureát ceny PREMIUM BOHEMIAE 2007“ .

Hana Klyncyparová, Mendlova střední škola, Nový Jičín:
Za výborné studijní výsledky po celou dobu studia, za 1.- 2. místo v krajské a celostátní soutěži psychologie (práce Afázie a obnova řeči) a za 1. místo ve školní soutěži recitace, s postupem do krajského kola.

Monika Ochvatová, Střední škola odborná a speciální, Klimkovice:
Za vynikající studijní výsledky zejména v odborných zahradnických předmětech,
za 1. a 2. místo na mezinárodní soutěži „Brněnská růže“ v aranžování květin.

Autor: Ivan Pavelek

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT