Radnice reaguje jednak na požadavky občanů a také na statistiky vytíženosti jednotlivých spojů. Ty nejméně využívané z jízdního řádu minimálně na rok zmizí, někde se změnil čas odjezdu autobusu a pro školáky byla zřízena nová zastávka na ulici Sokolovská. Nový jízdní řád platí od neděle 15. prosince.

Dva zrušené spoje

„Ke změně došlo na lince 804001, konkrétně u spoje číslo 5. Ten bude nově veden, zejména kvůli přepravě žáků a studentů, přes Loučku. Respektujeme návaznost na další autobusové linky, a tak bude mít příjezd na autobusové nádraží v 7:14 hodin, zatímco původně přijížděl v 7:07 hodin. Dále spoj číslo 7 nebude zajíždět do Loučky a, jako spoje 25 a 29, bude na četné žádosti občanů stavět u obchodního řetězce Kaufland," řekla Vladimíra Šustková z odboru dopravy a silničního hospodářství.

Další změna se týká spoje č. 31 odjíždějícího z autobusového nádraží ve 20:33 hodin, který již nepojede kolem Kauflandu, ale nově přes Loučku. Následující spoje č. 33 a 35, jež vyjížděly z nádraží ve 21:40 hodin, respektive ve 22:02 hodiny, radnice ruší. Proč, vysvětlila Vladimíra Šustková: „V jednom autobuse jelo v průměru pět lidí, v tom druhém pouze jeden člověk. Na základě požadavku supermarketu Albert byly zrušeny i některé málo využívané spoje zajíždějící k této prodejně."

Budou změny?

Spoj číslo 3 na lince 804002, který jede přes Loučku k nemocnici, k poště a pro žáky základních škol bude zastavovat na ulici Sokolovská, s příjezdem na autobusové stanoviště v 7:40 hodin, bude pokračovat bez přestupu po lince 804003 přes ulici Palackého do Loučky. „Vyhovíme tím studentům gymnázia, kteří se potřebují přepravit do školy," podotkla Šustková a dodala: „Snažíme se reagovat na připomínky občanů, bohužel nelze vyhovět všem. Nicméně i tento nový jízdní řád se dá, pokud by nastaly nějaké problémy, upravit."

Jak dále informovala mluvčí města Marie Machková, radnice si pohrává s myšlenkou zavést dva jízdní řády, zimní a letní, neboť právě v zimních měsících využívají lidé linky mnohem více než o prázdninách a za hezkého počasí. Křížem krážem Novým Jičínem a jeho místními částmi jezdí tři autobusy hromadné dopravy a jejich provoz je dotován z rozpočtu města částkou 4 miliony ročně.