K úpravám v novojičínské městské hromadné dopravě dojde v neděli 10. června a radnice věří, že zlepší kvalitu cestování. „Vedení města při dojednávání úprav jízdních řádů, spojů i režimu zastávek vycházelo zejména z podnětů občanů,“ vysvětlila Marie Machková, mluvčí města Nový Jičín.

DROBNÉ ÚPRAVY V JÍZDNÍCH ŘÁDECH

Největší novinkou bude zavedení mimořádných autobusových spojů do místních částí Nového Jičína během Slavností města a Pivobraní. Jedná se o dvě největší kulturní akce ve městě s tisíci návštěvníky. „Po několika měsících od zavedení městské hromadné dopravy, kdy jsme pozorovali a vyhodnocovali její provoz, se ukázala potřeba několika drobných změn. Kromě zajištění dopravy na kulturní akce města pro obyvatele místních částí došlo u některých spojů na minutové úpravy časů odjezdů,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Další plánovanou úpravou budou například zastávky na znamení nebo nová informační tabule umístěna v novojičínské místní části Loučka.

„Pro lepší orientaci cestujících se na čelních panelech autobusů zobrazují zastávky na trase. Na zastávkách už byly vylepeny mapy městských i příměstských linek. Odjezdy spojů MHD se zobrazují i na světelné tabuli KODIS na autobusovém nádraží. A ještě letos bude obdobná světelná tabule instalovaná v Loučce. Pro urychlení jízdy autobusů budou některé zastávky po 10. červnu nově vedeny jako zastávky na znamení, v jízdních řádech jsou označeny křížkem,“ dodal Syrovátka.

Do 10. prosince loňského roku si městskou hromadnou dopravu provozovala radnice sama, po tomto datu ji převzala soukromá společnost Arriva Morava. S městem uzavřela smlouvu na 10 let a kompletně zajišťuje přepravu ekologickými elektrobusy. „Arrivě město platí přibližně čtyři a půl milionu korun ročně s tím, že do MHD je zapojena i příměstská doprava a lidé nad 65 let věku mohou cestovat zdarma. Změny, které začnou platit od 10. června, by neměly, pokud budou spoje dostatečně vytížené, přinést žádné finanční navýšení,“ uvedl druhý místostarosta Pavel Rozbroj mající dopravu v Novém Jičíně ve své gesci.