Proto zařadila bílovecká mateřská školka na Zahradní ulici pravidelné návštěvy solné jeskyně, které by měly pomoci dětem a upevnit jejich zdraví. Děti ze školky dochází do jeskyně v doprovodu svých učitelek jednou za čtrnáct dní. „Tento interval by měl mít preventivní účinky. Děti, u kterých se už obtíže projevily, by tam měly pobývat ještě častěji, což už si rodiče zajišťují sami,“ řekla Jana Šmydkeová, vedoucí učitelka. „Děti v solné jeskyni nejen odpočívají, hrají si, ale mají tam i cílenou část, při které provádějí dechová a artikulační cvičení. Tato artikulační cvičení a gymnastika rtů a pohybového aparátu okolo se dělá proto, že stále více dětí má problémy s výslovností. Těmito cviky se snažíme poruchám předcházet,“ dodala Šmydkeová.

V úterý, 2. prosince však děti čekalo překvapení. Mikuláš s čertem se přišel na děti podívat rovnou do jeskyně. „Už jste napsaly Ježíškovi?“ zeptal se Mikuláš a děti upozornil, že ten, kdo ještě nenapsal, to může napravit v sobotu dopoledne na mikulášském jarmarku, který se koná na bíloveckém náměstí. Na radnici bude zase Nebeská pošta, kde mohou děti i dospělí napsat svá přání Ježíškovi a zároveň je i poslat.
Kromě solné jeskyně navštěvují děti z Mateřské školy na Zahradní ulici i saunu v budově školy, kurzy plavání v Modré laguně, sportovní halu na Komenského ulici nebo horolezeckou stěnu v tělocvičně Gymnázia Mikuláše Koperníka.

Jana Šmydkeová dále uvedla, že cvičení pro děti mohou mít různou formu. „Aby byla pro děti cvičení zajímavá, využíváme kromě běžných pomůcek i netradiční, jako například velké míče, overbaly, dětský steper, rotoped, masážní kuličky a míčky, chůdy, chodítka, šlapadla a trampolínu. Spoustu náčiní, které si děti oblíbily, jsme si také vlastnoručně vyrobili. Věříme, že se naše snaha nemíjí účinkem a že se odráží v lepší imunitě i fyzické kondici našich dětí. A co je vůbec nejdůležitější, je skutečnost, že všechny tyto aktivity dětem nejen pomáhají, ale že je dělají rády a baví je,“ uzavřela Šmydkeová.