Vcentru města narazila skupina svatého muže, znichž většinu tvořily dívky, na více jak deset dětí, které měly patřit kromské komunitě žijící včásti města zvané Kolonka. „Naháněly je po sídlišti svyhrůžkami, ať jim odevzdají peníze a sladkosti. Dokonce došlo i knapadení, některé uplakané děti dokonce volali městskou policii,“ uvedl Deníku zdroj, který si nepřál zveřejnit své jméno stím, že vystrašeného Mikuláše, anděla a čerty museli doprovázeli kolemjdoucí domů.

Že se událost opravdu stala, potvrdil zástupce velitele Městské policie ve Studénce Tomáš Žák. „Oznámení bylo nejasné, dostali jsme ho zprostředkovaně od kolegů zNového Jičína,“ poukázal stím, že volající se pohybovali vokolí restaurace Bizon. „Když na místo dorazila hlídka, byl tam už jen Mikuláš sandělem a čerty vdoprovodu dospělé osoby,“ dodal.

Útočníci podle výpovědí utekli směrem do centra města. „Mělo se jednat o skupinu asi patnácti dětí, nejvíce romské národnosti,“ řekl Žák stím, že za výrostky se vydal jeden ze strážníků. „V centru opravdu část skupiny dětí našel, když ho však uviděly, rozprchly se po okolí.“

Žák vyloučil, že by došlo knapadení, nicméně strážníci případ stále šetří. „Těžko ale něco konkrétního zjistíme, neboť neznáme ani jednoho potencionálního útočníka,“ připustil.