Mezi nimi i paní Zdeňka a paní Jarka. Obě dámy, již zralejšího věku, sice nechtěly prozradit svá příjmení, ale přesto se trochu rozpovídaly.

I když se totiž držely v uctivé vzdálenosti od pódia, bylo na nich vidět očekávání. „Já jsem ještě naživo žádného pana prezidenta neviděla, tak bych chtěla aspoň jednou ten pocit zažít," vysvětlila paní Zdeňka.

„Opravdu jsme neviděly ještě nikoho. Ve Fulneku nikdy žádný prezident nebyl. Ani v dřívějších dobách, třeba, když byl prezidentem Husák," doplnila ji paní Jarka.

Obě vzápětí dodaly, že na fulneckém náměstí byl jednou Václav Klaus, ale to ještě jako předseda vlády. „Slyšely jsme, jak dnes byl pan prezident v Kopřivnici, a tak jsme se na setkání s ním těšily," dodala paní Jarka.

Její kamarádka posléze prozradila, že jí Miloš Zeman jako prezident hodně vyhovuje. „Zdá se nám, i s manželem, že se teď zklidnilo to politické hašteření i ty různé průšvihy, které se v poslední době objevují. Je to teď více v klidu. Možná, že je to klid před bouří, ale je to klidné," poznamenala paní Zdeňka.

Obě ženy rovněž přiznaly, že byly hodně překvapené, že Miloše Zemana nevolili umělci v Praze. „Ale Praha je celá jiná, než zbytek republiky," uzavřela paní Jarka. 

Kamarádky mi budou setkání s prezidentem závidětPři poslední zastávce ve Fulneku čekalo prezidenta Miloše Zemana netradiční přivítání. Postarala se o něj princezna Terezka. Právě tak se jmenuje knížka, kterou napsal fulnecký rodák Milan Barbořík. Z jejích rukou prezident tuto knížku převzal. Princeznu Terezku tento rok znázorňuje jedenáctiletá dívka Marie Bělušková, která Deníku přiznala, že z vítání prezidenta měla velkou trému. „Jsem ale také ráda, že jsem byla u tak jedinečné příležitosti, kterou mi asi moje kamarádky a spolužačky budou závidět," řekla drobná brunetka. 

Více o prezidentské třídenní návštěvě Moravskoslezského kraje se dočtete zde: Prezidentské návštěvy Moravskoslezského kraje