„Připraveno je víc než osm tematických linií a v souhrnu víc než sto šedesát hodin programů zahrnujících vše od hudebních a divadelních vystoupení, přes odborné i humorně laděné přednášky, hry a soutěže, diskuze, workshopy až po výtvarný happening, který patří ke specifickým rysům kopřivnického setkání sci-fistů,“ říká David Macháček, který akci ve spolupráci s Czech Star Wars Universe a SFK Radegast Kopřivnice organizuje.

Podle Davida Macháčka bude mít v programu tradičně velký prostor fenomén Star Wars, vlastní linii budou mít i milovníci Star Treku nebo počítačových konzolových her. Na své si přijdou i lidé, kteří se zajímají o vědu a moderní technologie. Návštěvníci se na KoprConu mohou setkávat nejen s dalšími fanoušky fantastických světů, ale i s autory a překladateli etablovanými v tomto žánru. Hostem, který nevynechal ani jeden z dosavadních patnácti ročníků KoprConu, je záhadolog, publicista a spisovatel Arnošt Vašíček.

Organizátoři KoprConu do Kopřivnice pozvali i RetroHernu - unikátní interaktivní muzeum videoherní historie a spolu s účastníky akce se pokusí v rámci ‘BB-8 meetingu’ realizovat setkání největšího počtu exemplářů tohoto populárního droida ze Star Wars na jednom místě.

Akce KoprCon se uskuteční od pátku 30. listopadu do neděle 2. prosince v prostorách tamní ZŠ Milady Horákové. V pátek začíná v 15.30 hodin, ve víkendové dny v 9 hodin.

„Snažíme se našim účastníkům, kteří přijíždějí do Kopřivnice z celé republiky i ze zahraničí, také ukázat, že velmi inovativní projekty vznikají i u nás. Ceníme si proto, že svůj výzkum časné diagnostiky nádorů prostřednictvím speciálně vycvičených psů u nás budou prezentovat zakladatelé Českého centra signálních zvířat nebo že módní výtvarnice a průkopnice hi-tech materiálů v odívání Lada Vyvialová promluví o konceptu takzvaného chytrého oblečení a nanomódě,“ doplňuje David Macháček.