Minulý rok si ze 4. Národní konference kvality ve veřejné správě v Karlových Varech odnesla ocenění Organizace, zvyšující kvalitu veřejné služby za rok 2007. Letos se koná v pořadí již pátá konference a studénecký starosta Ladislav Honusek při slavnostním předávání cen opět chybět nebude. K tomu dojde 5. února v Olomouci a náměstek ministra vnitra předá vagonářskému městu cenu za Inovaci ve veřejné správě za rok 2008. „Před komisí ministerstva vnitra jsme prezentovali Softender, což je aplikace pro práci s veřejnými zakázkami,“ popsal Jiří Moskala, tajemník města čím konkrétně radnice ve Studénce u poroty zabodovala.

Do soutěže, jež vyhlašuje ministerstvo vnitra, se mohou přihlásit všechny veřejné instituce. Soupeřem Studénky tedy nebyly jen obce a města, ale třeba i nemocnice či školy.

O tom, že úspěch nespadl studenécké radnici do klína náhodou svědčí fakt, že se ocenění dočkala již druhým rokem. Také letos se zdejší radnice pokusí zabodovat v soutěži Ministerstva vnitra České republiky, cíle města jsou nemalé. „Myšlenek je více, ale s největší pravděpodobností se pokusíme získat stříbro v soutěži Kvalita ve veřejné správě, kde jsme loni získali bronz,“ představil Moskala plány Studénky pro tento rok a závěrem dodal: „Stálo nás to nějakou práci a je důležité, aby to mělo efekt.“