Cílem investice bylo zejména rozšíření kapacity pro ubytování studentů. V půdních prostorách, které prošly kompletní rekonstrukcí, včetně výměny střechy a krovů, rozšířila škola kapacitu domova mládeže o 24 lůžek.

V části určené domovu mládeže jsou rovněž další místnosti pokoj vychovatelek, kuchyňka, společenská místnost a technické místnosti. V další části nového podkroví vznikla nová učebna, která bude sloužit jako ateliér a najdou tam zázemí také učitelé ve dvou kabinetech.

„Nový domov mládeže vytvoří kapacitu pro 24 děvčat a pomůže naší škole řešit dlouhodobý převis zájmů našich studentek o ubytování. Vyřešení tohoto problému je pro nás jeden ze zásadních úkolů, protože u mnoha uchazečů o studium u nás je nedílnou podmínkou možnosti studia také zajištěné ubytování,“ uvedla ředitelka školy Pavla Hostašová.

Práce na rekonstrukci půdních prostor budovy začaly loni v červnu a skončily na konci roku 2018. Stavební firma opravila havarijní stropní konstrukce ve 3. nadzemním podlaží, kde vyměnila také všechna okna a zvýšila 4. nadzemní podlaží, postavila novou střešní konstrukci i střechu a vybudovala vnitřní prostory.

Celkové náklady se vyšplhaly na 30,7 milionu korun, přičemž většina nákladů do rekonstrukce šla na vrub Biskupství ostravsko-opavského, které je zřizovatelem školy. Na rekonstrukci se podílelo také město Odry částkou půl milionu korun a 200 tisíc korun daroval Moravskoslezský kraj. Nové prostory domova mládeže školy požehnali biskup František Václav Lobkowicz a pomocný biskup Martin David.