Možné komplikace může způsobit výluka, která začala 22. července v úseku Veřovice – Štramberk kvůli údržbě a opravě kolejí na trati, opravě přejezdu a udržení technického stavu trati. Železniční doprava se tak až do 30. srpna zcela zastaví a vlaky nahradí autobusy.

České dráhy připouštějí na trase Štramberk – Veřovice a zpět a na trase Veřovice – Kopřivnice a zpět zpoždění v délce pěti až deseti minut, na trase Kopřivnice – Štramberk do pěti minut.

Náhradní zastávky jsou: Kopřivnice – před nádražní budovou, Štramberk – před nádražní budovou, Ženklava – náhradní zastávka u odbočky k hřišti v Ženklavě, Veřovice – mezi staniční budovou a štramberským nástupištěm.

Od 20. července je rovněž výluka na trase Bílovec – Studénka, která potrvá do 8. srpna. Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy v tomto případě je: Studénka – u bíloveckého nástupiště, Studénka město – u přejezdu u zastávky Českých drah, Velké Albrechtice – na silnici pod kopcem na úrovni zastávky Českých drah, Bílovec – před budovou Českých drah.