Dvaatřicet školáků zaplní dopoledne dopravní hřiště ve frenštátském autokempu, aby se zúčastnily v okrskovém kole Dopravní soutěže mladých cyklistů základních škol 2018. Ve třech disciplínách budou bojovat smíšené čtyřčlenné družstva ve dvou kategoriích 10 až 12 let a 13 až 16 let.

Každé soutěžní družstvo projde třemi soutěžními disciplínami, které zahrnují teoretické i praktické úkoly.

„Znalosti pravidel o provozu na pozemních komunikacích budou například soutěžící prokazovat ve dvou disciplínách vyplněním testu v teoretické části a prakticky při jízdě po dopravním hřišti,“ upřesnil jeden z organizátorů okrskového kola Miroslav Maslaňak, vedoucí odboru dopravy MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Třetí dovedností, jejíž zvládnutí budou soutěžící prokazovat, je jízda zručnosti na kole. Své týmy budou mít v autokempu školáci z Frenštátu, Bordovic, Tiché a Trojanovic.

„Město Frenštát pod Radhoštěm připravuje pro vítěze drobné ceny a dárkové a propagační předměty,“ informuje Iva Vašendová, tisková mluvčí frenštátské radnice s tím, že vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo dopravy Besip a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

„Soutěž vede děti a dospívající mládež k propojení teoretických znalostí a praktických dovedností, které pak společně mohou využít při zvládání každodenních situací v běžném provozu na komunikacích,“ doplnil Maslaňak.

Okrskové kolo pořádá město Frenštát pod Radhoštěm ve spolupráci s frenštátskou městskou policií a základní školou Tyršova 913.

„Vítězové okrskového kola postoupí do okresního kola, které se uskuteční v pátek 11. května v Odrách. Krajské kolo potom pozve soutěžící opět do Frenštátu pod Radhoštěm a soutěžit se bude 22. a 23. června,“ poznamenala Iva Vašendová.