Závod se v Bartošovicích konal již pošesté „Tři nejlepší výsledky se započítávají do postupu na mistrovství České republiky i Slovenska,“ sdělila Drahomíra Navrátilová, tajemnice Moravskoslezského kynologického svazu a dodala, že na zmíněná mistrovství postoupí tři nejlepší. „Podmínkou je, aby v každé disciplíně, což jsou stopa, obrana a poslušnost, získali přes sedmdesát procent ze sta možných,“ doplnil ji rozhodčí Josef Surovec.

V Bartošovicích se výběrový závod uskutečnil pošesté. Absolutní vítěz zároveň získá Pohár starostky obce Bartošovice,“ podotknul jeden z organizátorů Bronislav Valenta, jehož dcera Veronika, která v den závodu slavila deset let, byla nejmladším účastníkem. Ta byla zároveň jediným zástupcem novojičínského okresu.

V celkovém pořadí se Veronika Valentová se svou fenkou Nambi umístila na šestém místě ve své hodnocené kategorii.
Ceny pro tři nejlepší podle kategorií hodnocení si odnesly Anna Šimíčková z Přerova, Michaela Hlaváčková z Kladek, Petra Vintrlíková z Křepic, a dále Lucie Štiborová z Přerova, Lubomír Turovský z Tovačova a Jana Turovská z Tovačova. Ta se také stala absolutní vítězkou při součtu všech bodů a tudíž i držitelkou putovního poháru bartošovické starostky.