Nové byty chce vybudovat město Nový Jičín, a to rekonstruováním bývalé ubytovny zdravotnického personálu. Místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský pro Deník uvedl, že objekt město získalo v roce 2016 od Moravskoslezského kraje.

„V současné době se připravuje projekt Bytový dům K archivu, který zahrnuje přestavbu objektu na bytový dům,“ sdělil Václav Dobrozemský a upřesnil, že by v domě mělo vzniknout 39 bytů o velikostech 2 + KK.

Městská nemocnice v Odrách od středy 19. května 2021 opět umožňuje návštěvy. Návštěvník ale musí dodržet stanovené podmínky.
Nemocnice v Odrách povoluje návštěvy, je nutné dodržet podmínky

„Rekonstrukce má být včetně revitalizace okolního prostoru. Takže by tady mělo být vybudované parkoviště se zhruba pětatřiceti místy a také zde bude nově osázená zeleň,“ doplnil novojičínský místostarosta a dodal, že v prvním podlaží budou nadzemní sklepy a z vnějšku budovy přibude nový výtah, který nahradí stávající malý.

Stavba by měla začít letos v červenci a má trvat asi čtrnáct měsíců. Místostarosta Nového Jičína podotkl, že o zakázku byl velký zájem, ucházelo se o ni asi jedenáct firem. Předpokládaná hodnota stavby je okolo 68 milionů korun bez DPH, město ji bude hradit z peněz z investičního úvěru, který schválili zastupitelé Nového Jičína.

Ilustrační foto
Osobní msta? V Šenově u Nového Jičína se vandal vykálel na kapotu auta

„Bude to určitě největší letošní investice, z hlediska objemu finančních prostředků to bude jedna z největších akcí v současném volebním období,“ poznamenal Václav Dobrozemský.

Nové bydlení bude určené pro lidi do 35 let věku, byty budou jako takzvané startovací, čemuž bude odpovídat i nájemné, které bude podle místostarosty nižší, než je běžné tržní nájemné.