Modelářský klub Odry pořádal letecko-modelářskou RC Show rádiem řízených modelů již potřetí a účast ukázala, že o oderský podnik je rok od roku větší zájem. „Bohužel je dnes trochu větrno, ale věřím, že se vám podaří dostat své modely do vzduchu a my, kteří jsme přišli uvidíme dobrou zábavu,“ naznačil již v úvodním přivítání účastníků starosta Oder Pavel Matůšů. Pak už patřilo hlavní slovo řídícímu létání Milanu Libišovi, který nastínil pravidla létání. „Nad lidmi se nelítá, kdo poletí nad lidmi dostane žlutou kartu, a pak jej sundáme,“ varoval Libiš.

Na oderské setkání se pořadatelům přihlásilo kolem osmdesáti účastníků z celé České republiky i Slovenska a už v sobotu na zahájení jich bylo kolem padesáti. „Někteří ještě přijedou, některé možná odradilo to větrné počasí,“ uvedl Libiš a dodal, že se všemi zájemci byli telefonicky ve spojení. „Samozřejme, že za těchto podmínek, nemá pro majitele menších význam tady ani jezdit, protože by si nezalítali. Pro ně by to byla ztráta času,“ podotknul Libiš.

Většina modelů, které modeláři přivezli, měla kolem sedmi až osmi kilogramů, nejtěžší až ke dvaceti. „Takto těžké modely v tom větru určitě poletí,“ sliboval Libiš a vzápětí mu dal jeden z modelářů za pravdu. Hned poté se na přistávací plochu dostavil Zdeněk Sládek s asi největším modelem, jehož rozpětí bylo ke třem metrům. Bohužel se mu nepodařilo nahodit motor, a tak svůj stroj představil až později. Dobrou náladu to ale majiteli nezkazilo, neboť v Odrách nejde o soutěžní lítání, ale spíše o to jen si zalítat. „Účastníci se tady připravují na soutěže a díky tomu tu mohou ukázat to, co si na soutěžích nemohou dovolit. Takže i diváci si užijí mnohem více,“ poznamenal Libiš.

I přes zmíněné problémy byl Libiš, stejně jako ostatní členové oderského modelářského klubu, spokojený. „Akce nabývá na obrátkách. Svědčí o tom kvalita modelů, které tady jsou. Některé z nich jsou i v hodnotě kolem tří set tisíc korun,“ upozornil Libiš a dodal, že pokud se oderským modelářům podaří vytvořit ještě jednu přistávací plochu, jak mají v úmyslu, věří, že se oderské létání stane jednou z největších akcí tohoto druhu v České republice.