Ačkoliv to málokdo ví, je televizní a rádiový moderátor, fotograf, DJ a hudební producent Roman Pastorek příborským rodákem.
Mladý muž, kterému letos táhne na třicet, je známý především proto, že týden co týden oslovuje z televizní obrazovky mladé lidi, a to prostřednictvím pořadu Bludiště.

Jak se Pastorek k práci moderátora v rádiu Čas a následně do pořadu Bludiště dostal, jaké vlastně byly jeho moderátorské začátky a co na nich bylo nejtěžší? „Nejtěžší pro mě nejspíš bylo zvyknout si stát před lidmi a pracovat s mikrofonem,“ prozradil Pastorek a pokračoval: „Ono to je vždycky jiné v rádiu, v televizi nebo následně nanějakých akcích. V rádiu totiž na své posluchače nevidíte, ale i tak je třeba dopředu přemýšlet nad tím, že to, co říkáte, by mělo být zajímavé, mělo by mít nějakou pointu, prostě aby to nebylo jenom takové mluvení. Živé akce zase mají velkou výhodu i nevýhodu v tom, že lidi jsou tady na místě, takže ihned poznáte, jestli nějaký fór vyšel, nebo nevyšel,“ usmál se Pastorek.

Kromě moderování je Pastorek také docela schopným fotografem. Kdo by ale čekal nějaké umělecké fotografie, bude překvapen. Pastorek totiž fotí, dalo by se říci, zcela obyčejné věci. „Trošku fotím, řekl bych napůl profesionálně, ale nejsou to takové ty umělecké fotografie, spíše spotřební, tedy tabla, svatby, oblečení, zboží pro e-shop a různé události. To celkem zvládám,“ prozradil Pastorek s tím, že focením výčet jeho koníčků i při tak časově náročném povolání, jakým moderování bezesporu je, nekončí. „K mým dalším koníčkům patří ještě sport a hudba. Když to stíhám, rád navštěvuji také hudební festivaly,“ prozradil na sebe Pastorek. Na dotaz, jak je na tom se sportem, jen skromně uvedl, že zatímco v zimě lyžuje, v létě hraje badminton, squash, tenis, plave a taky že občas jezdí na kole.

Že má jako moderátor, začínající navíc v rádiu, k hudbě velmi blízko, Pastorek v poslední době dokazuje mimo jiné i tím, že začal pořádat diskotéky. Jak se zdá, práce DJ jej docela chytla. „Je to docela dobrá práce, protože s těmi lidmi jsem většinou celý večer,“ řekl moderátor a DJ v jedné osobě. „ Diskotéka má takové své vlny, kdy se všechno zrychluje a vygraduje, pak to naopak trošičku spadne. Pořádám hudební akce pro děti, jindy hraji na svatbách, kde jsou všechny věkové kategorie. Je to takové pestré, hrajeme jiné písničky. A hlavně mě, stejně jako při moderování, baví s těmi lidmi, co přijdou, pracovat,“ dodal na závěr moderátor Pastorek. (gapa, jah)