VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Modernizace domova přijde na miliony

Bílovec - Pětadvacet milionů korun plánuje Bílovec vložit do modernizace, rekonstrukce a přístavby Domova pro seniory na Opavské ulici. Pomoci by měly prostředky z Programu švýcarsko-české spolupráce.

14.10.2011
SDÍLEJ:

Domov pro seniory v Bílovci by měl projít rozsáhlou rekonstrukcí. Podaří se najít peníze? Foto: Jiří Velký

K realizaci celé akce chybí poslední krůček, který však rozhodne o budoucnosti projektu. Vše je připraveno, projektová dokumentace i platné stavební povolení s nabytím právní moci. Čeká se na jediné – jak dopadne žádost o dotaci, jež by měla pokrýt 85 procent nákladů, tedy asi 21 milionů korun. Zbytek dofinancuje město z vlastních zdrojů, pokud mu nebudou stačit, počítá s uzavřením úvěru. Rozhodnuto o tom bude až příští rok, a to v dubnu.

Projekt počítá s rozsáhlými úpravami objektu, který je ve velmi špatném stavu. Jeho obyvatelé nemají dostatek soukromí, ani důstojnou společenskou místnost. A to je jen zlomek nevýhod, kterým musí klienti, ale také personál domova, dennodenně čelit. Projekt proto počítá s razantními změnami.

„Hlavním cílem projektu je zlepšení kvality života klientů stávajícího Domova pro seniory v Bílovci prostřednictvím dispozičních změn pokojů a místností, vybudováním místností pro společenské aktivity, snížením počtu obyvatel na jednom pokoji, z třílůžkových a dvoulůžkových na jednolůžkové, modernizací vybavení a zkvalitněním poskytovaných služeb,“ vysvětlil cíle projektu starosta města Bílovec Petr Klimek.

Rekonstrukce dále počítá s tím, že bude přistaven pavilon pro přemístění provozních místností, jako kuchyně, respektive přípravna jídel, s jídelnou, klubovny a dalších pokojů, jež jsou spojeny s dispozičními úpravami. „Podkroví bude možné dispozičně upravit tak, aby sloužilo k provozování takzvaných odlehčovacích služeb s celkovou kapacitou tří osob. Cílem odlehčovací služby je umožnit osobám, které pečují o své blízké, na určenou dobu, například v době dovolené, přenést tuto péči na specializované zařízení,“ dodal starosta. Kapacita domova zůstane stejná. Finanční prostředky budou vynaloženy také na okolí domova, které bude sloužit nejen k relaxaci, ale i ke sportu a kultuře. Projekt počítá i se samostatnou místností pro rozloučení rodiny s blízkým zesnulým.

Autor: Věra Růčková

14.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení