Pořídit si několik módních kousků, doplnit si před létem šatník a přitom podpořit dobrou věc? Co víc si může nejen žena přát. Všichni milovníci nakupování se již nyní mohou těšit na sobotu 23. května.

V tento den totiž v kostele sv. Josefa ve Fulneku odstartuje již druhý ročník Klášterního kouskování. Oblečení a doplňky si zájemci budou moci pořídit již od sta korun.

Dobročinný bazar, který pořádá nadační fond Kousek po kousku a občanské sdružení Comenius Fulnek, letos podpořil i Harper´s Charity Bazaar, což je tradiční dobročinný bazar založený šéfredaktorkou časopisu Harper´s Bazaar Bárou Nesvadbovou.

Ve Fulneku tak budou na prodej i hadříky, které zbyly z dobročinného bazaru konaného na podzim v Praze. „Propojením s podobnou akcí na opačném konci republiky bude mít naše jarní Klášterní kouskování větší rozměr a může tak přinést ještě větší výtěžek na pomoc záchrany kláštera," přejí si organizátoři.

Podařeným kouskem oblečení, který pomůže dobré věci, však může přispět kdokoliv. Stačí dar doručit do pátku 22. května do kostela sv. Josefa ve Fulneku.

Vloni sklidila charitativní akce ohromný úspěch, vybralo se 60 tisíc korun a také se podařilo stmelit skvělý tým lidí z různých věkových, zájmových a sociálních skupin. „Ať již přispěli originálními kousky oblečení, lahodným občerstvením, podmanivým obrázkem či organizačními schopnostmi a přiloženou rukou k dílu.

Díky návštěvníkům akce vznikla úžasná atmosféra, kde každý zanechal kousek srdce," zhodnotili první ročník akce ti, kteří se na ní podíleli.

Letošní výtěžek bude rozdělen mezi tři projekty. „Třetina výtěžku z akce poputuje na financování technické projektové dokumentace konventu kapucínského kláštera, nezbytného kroku k jeho revitalizaci.

Obnovený konvent se bude snažit navázat na duchovní odkaz J. A. Komenského v oblasti vzdělávání a kultury, jak se již děje v rámci akcí pořádaných v kostele sv. Josefa," uvedla za organizátory Věra Lošáková a pokračovala:

„Další třetina výtěžku přispěje, rovněž v návaznosti na loňský ročník, k realizaci historického trojrozměrného modelu Fulneku, vycházejícího z původní historické kresby města z 18. století. Model bude po svém dokončení trvale vystaven v některé z místních kulturních institucí a zpřístupněn široké veřejnosti."

Poslední třetina bude věnována mobilnímu hospici Ondrášek z Ostravy, který umožňuje nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem prožít poslední část jejich života důstojně v kruhu rodiny a přátel.

Paní Jana se zúčastnila již prvního ročníku a podle svých slov si nenechá ujít ani ročník druhý. „Ukořistila jsem krásnou sukni a šaty, a tak se těším, co si z kostela odnesu letos," prozradila s úsměvem.

Kdy bude otevřeno?

Sobota: 14 - 20 hodin
Neděle a pondělí: 9 - 12 a 13 - 16 hodin
Úterý: 9 - 12 a 13 - 18 hodin

Sobotní program

> přivítání
> vystoupení taneční skupiny dětí pod vedením Venduly Pavlicové
> vystoupení ostravského studia FITFUN, tanec s obručí
> netradiční módní přehlídka
> chybět nebude ani občerstvení
> od 16 hodin se bude v oratoři kostela sv. Josefa promítat pásmo animovaných filmů pro děti